Жителі Франції отримали у спадок квартиру і знайшли в ній полотно вартістю €1,5 мільйона

Полотно французького живописця XVIII століття Жана-Оноре Фрагонара, яке не бачили більше двох сотень років, випадково виявила родина з департаменту Марна, повідомляє France24. На картину «Філософ, який читає» роками ніхто не звертав уваги, поки квартира не перейшла у спадок новим власникам.

Невеликий овальний портрет у стилі рококо помітив експерт аукціонного дому Encheres Champagne, коли проводив інвентаризацію. Узявши картину до рук, він зауважив помітні ініціали художника на зворотному боці позолоченої рами.

«Незважаючи на шари пилу і пожовклий лак, стиль автора був абсолютно пізнаваний», — каже Стефан Пінта з паризької експертної фірми Turquin, яка підтвердила справжність полотна. Він уточнює, що художник досяг вершини свого таланту, писав віртуозно і швидко, іноді наносячи фарбу пальцем. Картина є зменшеною версією схожої роботи Фрагонара «Філософ», яка зберігається в Гамбурзькому кунстхалле.

Жан-Оноре Фрагонар створив понад 550 полотен і став відомим завдяки романтичним і безтурботним сюжетам за участю закоханих богів і аристократів. «Філософ, який читає» — рідкісний виняток, на картині автор зобразив стриману літню людину, що вивчає свої тексти. Роботу, яка датується 1768-1770 роком, виставлять на аукціоні в Еперне 26 червня. Її оцінюють у €1,5-2 мільйони.

Нове та Найкраще

114

357

561
360
Більше матеріалів