Три київські ресторани огородили парканом, щоб нагадати про незаконне знесення історичних будівель

Ресторатори Міша та Даша Кацуріни об’єдналися із незалежною громадською організацією «Мапа Реновації», яка бореться за збереження архітектурної спадщини Києва, щоб нагадати про незаконний демонтаж історичних будівель. Заклади «Китайський привіт», «Тайський привіт» і «Японський привіт» замінили традиційний геловінський декор будівельним парканом — ним огородили ресторани.

Власники закладів наголосили, що напередодні Геловіна хотіли привернути увагу до по-справжньому страшних речей. «Нещодавно ми ходили на акцію на підтримку „Квітів України“ та дізналися, що прямо зараз у Києві під загрозою знесення (через комерційну забудову) знаходяться десятки історичних будівель, які визначають вигляд столиці та мають цінність. Вважаємо за необхідне об’єднуватися та зберігати культурну спадщину міста, в якому ми живемо», — зазначають ресторатори.

rest
rest2
rest4

У «Мапі Реновації» повідомляють, що за останній рік у Києві знесли вісім будівель різних епох, а сімнадцять історичних споруд зараз перебувають на межі знищення, при цьому ресурси активістів обмежені. Спільно з організацією Міша та Даша Кацуріни визначили три будівлі, які потрібно захистити від демонтажу: модерністський павільйон «Квіти України», садиба Дмитрієва та садиба Барбана — і попросили інформаційної та фінансової підтримки громадськості.

Будь-хто може зробити внесок на сторінці проєкту. Зібрані кошти будуть перераховані на оплату адвокатських послуг та необхідних судових платежів у справах збереження історичних будівель. Сума на покриття видатків протягом першого року становить 600 тисяч гривень. В організації уточнюють, що розгляд подібних справ у суді може тривати до трьох років.

Нагадаємо, фасад будівлі «Квіти України», зведеної 1985-го за проєктом архітектора Миколи Левчука, почали незаконно демонтувати у липні цього року. Активісти влаштували протест біля павільйону та завадили знесенню. У серпні будівлю визнали об’єктом культурної спадщини та заборонили забудовнику проводити будь-які роботи без спеціального дозволу. У «Мапі Реновації» стурбовані тим, що павільйон можуть позбавити охоронного статусу, так само, як і садибу Дмитрієва XIX століття, а садиба Барбана поки що взагалі не визнана пам’яткою архітектури.


Фото: ГО «Мапа Реновації»

Нове та Найкраще

6 678

834

711
1 101
Більше матеріалів