Помер актор Джо Теркел, який зіграв бармена Ллойда у фільмі «Сяйво»

Американський актор Джо Теркел, який зіграв бармена у фільмі Стенлі Кубрика «Сяйво» і творця реплікантів у стрічці Рідлі Скотта «Той, хто біжить по лезу», помер у лікарні Санта-Моніки у віці 94 років, повідомляє The Hollywood Reporter.

Джо Теркел народився у 1927-му у Брукліні. У 17 років він вступив до американської армії та брав участь у Другій світовій війні. Актор уперше з’явився на екрані у 1948-му у фільмі «Місто за річкою». На початку 50-х на артиста звернув увагу Стенлі Кубрик, який запросив його зіграти у картинах «Убивство» та «Шляхи слави». Загалом Теркел знявся у трьох фільмах режисера, що вдалося лише йому та британському актору Філіпу Стоуну.

Стрічка «Сяйво», що була створена у 1980 році, стала найвідомішим проєктом Теркела. У середині фільму письменник Джек Торранс (Джек Ніколсон) заходить до порожньої Золотої кімнати готелю «Оверлук» та прямує до бару, де у стані нервового напруження благає про келих пива. Раптом з’являється бармен Ллойд (Теркел) і наливає йому бурбон, хоча у героя немає грошей. Коли письменник повертається до своєї кімнати, Ллойд усе ще перебуває за барною стійкою, але його клієнтами стають гості з 1920-х.

У двох сценах Джо Теркел говорить усього 96 слів, однак його репетиції тривали шість тижнів — актор підкреслив, що Стенлі Кубрик шукав ідеальний кадр. Після виходу «Сяйва» Рідлі Скотт запропонував артисту роль доктора Тайрела, розробника людиноподібних роботів — реплікантів, в антиутопії «Той, хто біжить по лезу».

Усього актор знявся майже у сімдесяти картинах. Останнім проєктом Теркела став фільм жахів «Темний бік Місяця», що вийшов на екрани у 1990-му. Незадовго до смерті артист завершив свої мемуари The Misery of Success — його родина планує видати книгу цього року.

Нове та Найкраще

3 667

33

32
290
Більше матеріалів