Архітектурне бюро ABIBOO представило проєкт першого сталого міста на Марсі

Архітектурне бюро ABIBOO показало, як виглядатиме перше стале місто на Марсі Nüwa, яке планують побудувати до 2100 року, повідомляє Dazed. Місто розташується на одній з гірських височин Червоної планети — Tempe Mensa. Локація була обрана не випадково і допоможе захистити 250 тисяч потенційних жителів від радіації та метеоритів, при цьому не позбавляючи людей сонячного світла.

Спочатку місто буде покладатися на капіталовкладення і поставки з Землі, але з часом, за задумом дизайнерів, зможе перейти виключно на ресурси Марса. Жити і працювати мешканці Nüwa будуть у будівлях, розташованих у товщі скелі і з’єднаних мережею тунелів.

Переміщатися колонізатори зможуть потягами й автобусами, а здійснювати прогулянки — у штучних паркових зонах під назвою «зелені куполи». На вершині скелі, в зоні Mesa, пропонують розмістити установки для вироблення енергії, цехи з виробництва продуктів харчування і різних товарів. Біля підніжжя скелі побудують спеціальні павільйони з напівпрозорим покриттям, де жителі Nüwa зможуть зустрічатися з друзями і милуватися марсіанськими краєвидами.

Тут же будуть знаходитися лікарні, школи й університети, майданчики для спортивних і культурних заходів, магазини і зони сільського господарства. Колоністи зможуть розводити свиней, курей і рибу; також на планеті дозволять тримати різних домашніх тварин. Раз на 26 місяців жителів Марса зможуть доправити на Землю — квиток в один бік обійдеться приблизно у $300 тисяч. Будівництво Nüwa планують почати у 2054 році.

Нове та Найкраще

5 854

493

505
818
Більше матеріалів