«Талібан» наказав продавцям обезголовити манекени, оскільки вони суперечать законам ісламу

За наказом організації «Талібан» у місті Герат на заході Афганістану власники магазинів зобов’язані обезголовити манекени в жіночому одязі — на думку бойовиків, їхнє використання порушує закони шаріату, повідомляє Vice. Таліби порівняли манекени зі статуями чи ідолами, яким поклоняються люди. Відповідний указ видали минулого тижня, а порушників пообіцяли покарати.

Вимога поки що не є загальнонаціональним законом, але згідно з вірою бойовиків заборонено створювати скульптури та реалістичні зображення людей. Коли «Талібан» уперше захопив владу в Афганістані в 1990-х, члени організації, керуючись власною версією ісламу, зруйнували дві стародавні статуї Будди, внесені до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Власники магазинів розкритикували указ, оскільки він може завдати шкоди їхньому бізнесу. Підприємці почали ховати голови манекенів під тканиною або за ширмою, але цього виявилося замало. «Якщо вони просто закриють голову або навіть сховають манекен повністю, ангел Аллаха не увійде до їхнього магазину чи будинку і не благословить їх», — заявив представник «Талібану» Азіз Рахман.

Правозахисниця Хомейра Кадері, яка втекла з Афганістану до США після приходу до влади талібів, вважає, що це символічний жест: таким чином бойовики хочуть залякати громадян, позбавивши їх права голосу. «Вони обезголовлювали людей. Коли мені було дванадцять, вони вбивали мешканців країни та вішали їх на деревах. Цей указ спрямований на те, щоб посіяти страх», — каже Кадері. Раніше уряд «Талібану» посилив закони щодо жінок — заборонив їм подорожувати без супроводу близького родича-чоловіка, користуватися громадським транспортом без хіджаба, навчатися і викладати, займатися спортом, зніматися в кіно та працювати на телебаченні.

Нове та Найкраще

6 152

641

572
912
Більше матеріалів