Французька пара отримала компенсацію через «турбінний синдром» — вчені не вірять у його реальність

Жителі Франції домоглися виплати компенсації у розмірі €110 тисяч, заявивши, що їхнє здоров’я постраждало внаслідок проживання поряд із вітряною електростанцією, повідомляє The Guardian. Це перше подібне судове рішення у країні. Крістель і Люк Фокерт пояснили, що більше двох років відчували головний біль, страждали від безсоння, порушень роботи серця, а також від депресії, запаморочення, шуму у вухах і нудоти. Пара впевнена, що зіткнулася з «турбінним синдромом».

За 700 метрів від будинку подружжя в департаменті Тарн на півдні Франції встановили шість вітряних турбін. Незважаючи на те що вони були запущені у 2008-му, погіршення здоров’я мешканці помітили лише через п’ять років. Фокерти вважають, що причиною цього стала вирубка лісу між їхньою ділянкою та найближчою турбіною. Пара розповіла, що постійно чула глухий шум, схожий на гул пральної машини, і бачила «білі мерехтливі плями». Щоб нейтралізувати ефект спалахів, що походять від турбін, Фокерти були змушені встановити у дворі зовнішнє освітлення.

У 2015 році подружжя змінило місце проживання та помітило, що проблеми зі здоров’ям зникли. Лікарі не виявили жодних порушень в організмі Крістель чи Люка, проте судовий експерт заявив, що «турбінний синдром» уже був згаданий у наукових дослідженнях.

Офіційно лікарі не визнають його існування. У роботі австралійських вчених сказано, що «турбінний синдром» не захворювання, а скоріше соціальне явище, спричинене побоюваннями людей за своє здоров’я. Дослідники в Європі, США та Канаді також спростовують медичний характер проблеми, припускаючи, що на загальне погіршення самопочуття пацієнтів впливає критика вітряних електростанцій та їхньої потенційної шкоди, яку так і не було доведено.

Компенсацію Крістель і Люку Фокерт виплатять компанії Sasu, Margnes Energie та Sasu Singladou Energie. Уточнюють, що вони також змінять освітлення та швидкість обертання вітряних турбін. Адвокат пари вважає, що перемога Фокертів у суді може стати прецедентом і призвести до подання нових позовів з боку жителів Франції, проте кожну таку заяву слід розглядати індивідуально.


Фото: Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

6 195

652

581
932
Більше матеріалів