Українці можуть створювати 3D-копії пам’ятників та історичних будівель, щоб зберегти їх в умовах війни

ЮНЕСКО та данська організація Blue Shield Danmark запустили проєкт для захисту культурної спадщини України під час війни. Ініціатива Backup Ukraine дозволяє сканувати історичні будівлі, пам’ятники та окремі вуличні локації як повноцінні 3D-моделі за допомогою смартфона чи планшета. Отримані дані пропонують зберігати у відкритому онлайн-архіві, «куди не можуть дістатися жодні бомби».

«Знищення культурної спадщини країни — це найшвидший спосіб стерти її національну ідентичність. У світлі заперечення Росією суверенності та унікальної національної ідентичності українців ми дуже серйозно ставимося до руйнування історичних пам’ятників країни», — підкреслюють на сторінці проєкту.

Наразі в онлайн-бібліотеці Backup Ukraine можна побачити скани інтер’єрів, публічних просторів, мистецьких творів та навіть розбитих російських танків і постраждалих від воєнних дій українських авто як артефактів сучасності. Архів зберігатиметься щонайменше протягом 5 років після завершення війни.

Backup Ukraine використовує програму штучного інтелекту, надану платформою Polycam. Для того щоб доєднатися до проєкту, треба фізично знаходитися в Україні та заповнити волонтерську заявку. Ініціативу підтримав Національний музей історії України.

Нове та Найкраще

1 978

296

62
155
Більше матеріалів