В Україні вперше вивчили музичний ринок: більшість артистів — чоловіки, основний дохід — від концертів

Артисти не довіряють лейблам, частіше їздять до Європи і втрачають гроші через пандемію.

Агентство музичного консалтингу Soundbuzz за підтримки Українського культурного фонду провело масштабне вивчення музичного ринку України. За словами організаторів проєкту, на подібному рівні таке досліждення провели у країні вперше. Його учасниками стали музиканти, продюсери, промоутери, працівники сцени і журналісти — всього більше 600 респондентів із великих українських міст.

Дослідники з’ясували, що українська музична індустрія є в основному чоловічою сферою. Жінки становлять лише 29%. При цьому в інших країнах статистика ще нижче: Великобританія — 20%, США — 22%. Половина артистів в Україні молодше 35 років, більшість живе у столиці.

Українські артисти не сильні в юридичних питаннях: 75% респондентів не підписують жодних договорів з партнерами по ринку, а 69% не оформляють свою діяльність офіційно. Основним джерелом заробітку для більшості виконавців є концерти. При цьому 94% опитаних відзначили «катастрофічне падіння доходів» через пандемію.

З’ясувалося, що українські артисти не довіряють лейблам, але все одно хочуть з ними працювати. Серед лейблів-гігантів респонденти відзначають Mamamusic, MOZGI Entertainment та Secret Service, а з незалежних виділяють Masterskaya Івана Дорна.

Українські артисти стали частіше виступати на європейських концертах (шоукейсах), де керівники лейблів і промоутери проводять відбір. Якщо у 2018-му до Європи їздили лише 7 з опитаних музикантів, то вже наступного року ця цифра зросла до 21. На позитивну динаміку вплинув безвіз, а також активне проведення місцевих шоукейс-фестивалів (Kyiv Music Days, Music Conference Ukraine та інших).

У якості висновків ініціатори дослідження пропонують музикантам офіційно оформляти свою діяльність, щоб вивести індустрію з тіні, а також переходити в онлайн-формат у зв’язку з пандемією.

Нове та Найкраще

8 730

1 154

936
1 413
Більше матеріалів