Спайк Лі зніме мюзикл про створення і тернистий шлях віагри

Американський режисер Спайк Лі, творець фільмів «Чорний клановець» і «Тропічна лихоманка», зніме мюзикл про співробітників фармацевтичної компанії Pfizer, які допомогли популяризувати засіб для підвищення потенції — віагру, повідомляє Dazed. Сюжет фільму базуватиметься на статті Девіда Кушнера для Esquire «Усім встати: нерозказана історія хлопців, які запустили віагру».

Текст був опублікований у 2018 році і присвячений двадцятиріччю від дня відкриття революційного засобу. Автор пояснює, як консервативна фармацевтична компанія Pfizer зважилася на випуск ліків, що в науковому середовищі відомі як силденафіл: проти них виступали католицька церква, акціонери, американські медичні працівники й політики. В опозиції до скептиків знаходилися молодий маркетолог родом з Ямайки Руні Нельсон та італійський фармацевт «Лікар Сел» Джорджіанні.

Разом їм вдалося зробити віагру одним із найбільш впізнаваних і затребуваних медичних засобів на ринку. Ентузіасти згадують, з чим їм довелося зіткнутися і з чого починалися дослідження, — силденафіл відкрили випадково в 1992 році у процесі пошуку ліків від ішемічної хвороби серця. Стаття простежує, який шлях пройшов препарат, щоб потрапити з лабораторії Pfizer на приліжкові тумбочки багатьох сімей.

Сценарій мюзиклу Спайк Лі написав спільно з британським драматургом Кваме Квей-Арма, художнім керівником театру Young Vic. Музику до стрічки створить дует Стью Стюарта і Хайді Родевальда. Режисер зізнається, що в дитинстві не любив мюзикли, але навчився сприймати їх завдяки матері та після довгих років в індустрії дозрів для зйомок власного музичного фільму. Спродюсують картину компанії Jackson Pictures і 40 Acres and Mule Filmworks, а також автор статті Девід Кушнер.


Фото: Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

6 127

597

359
906
Більше матеріалів