Поворот не туди: Людина, яка мутує, в роботах Маттео Інграо
Інграо цікавить як ідея альтернативної еволюції, так і внутрішні процеси, здатні змінити зовнішність людини. Наприклад, гіпертрихоз — захворювання, що виявляється у надмірному рості волосся. Працюючи з поняттями привабливого та огидного, автор створює реалістичні силіконові скульптури. Його ж новий проєкт — це серія цифрових портретів, де стопи перетворюються на подобу грибниці, на потилиці героїв ростуть квіти, а десятки додаткових рук та вух ледь знаходять собі місце.
— Моє головне джерело натхнення — саме людське тіло та його природні деформації. На модифікації моїх героїв впливають форми, які зустрічаються у природі. Я знаходжу зачіпки у старих картинах, фотографіях чи просто спостерігаючи за перехожими на вулицях.
Людська шкіра м’яка, має цікаву фактуру, багато різних відтінків і деталей. Це найкращий матеріал для експериментів. Чим більше шкіра зазнає змін, тим сильніший дискомфорт глядача. Цифровий формат дозволяє мені йти на крайнощі, поєднувати те, що не могло б існувати в реальному світі. Зазвичай мої роботи вибудовуються самі по собі, коли я зіштовхую разом різні ідеї та начерки.
Цифровий формат дозволяє мені йти на крайнощі, поєднувати те, що не могло б існувати в реальному світі.
Усі вигадані герої моєї серії мають щось спільне: вони впевнено позують для портретів. Так я хотів передати почуття самоповаги та гордості від усвідомлення фізичних відмінностей, які персонажі відкрито демонструють.
Процес розпаду людського тіла викликає у глядачів негативні відчуття, проте я не так бачу свої роботи — скоріше навпаки. Мені подобається дивність, але не зображення крові та болю. Я волію наново винаходити людське тіло, переглядати ідею нормальності. Мої персонажі інакші, разом із тим вони також можуть бути «нормою».
Фото: Matteo Ingrao