В Іспанії «спливло» село-примара, яке затопили 30 років тому

У 1992 році село Асередо на північному заході Іспанії було навмисно затоплено, але тепер через зниження рівня води воно знову «спливло» на поверхню — напівзруйновані будинки та вулиці примарного поселення перетворилися на місце для прогулянок і похмуру фотозону, повідомляє видання The Local. Подібне явище мешканці регіону спостерігають кожні кілька років.

У 1968-му голови держав Іспанії та Португалії Франсіско Франко й Антоніу ді Салазар уклали договір про будівництво греблі Ліндозо на спільній річці Ліма. На місці села мало з’явитися водосховище. Представники португальської гідроелектростанції EDP умовили більше половини жителів Асередо добровільно виїхати в обмін на фінансову компенсацію, після чого розпорядилися залишити територію, незважаючи на акції протесту.

Гідроелектростанція закрила шлюзи 8 січня 1992 року, й Асередо поступово пішло під воду. Те саме сталося із сусідніми поселеннями О Бао, Бускальке, А Релойра та Лантеміл. Деякі мешканці регіону не були вчасно оповіщені й не встигли підготуватися, внаслідок чого втратили все майно.

Асередо стало найвідомішим із затоплених сіл, тому що кожні кілька років воно повністю опиняється на поверхні, демонструючи руїни 70 кам’яних будинків, фрагменти меблів та іржаві автомобілі. Рівень води опускається настільки низько, що жителі регіону можуть ходити вулицями підводного поселення, не боючись за своє життя. У інших селах, наприклад Портомарин, видно лише верхівки будівель та шпилі церков.

Нове та Найкраще

8 612

1 111

906
1 366
Більше матеріалів