У Ліверпулі до Євробачення відкрили шість фотовиставок, присвячених Україні
Галерея Open Eye Gallery та команда онлайн-архіву Ukrainian.Photographies створили проєкт, який працюватиме в Ліверпулі під час Євробачення. Його темою є питання «Що для нас сьогодні означає поняття „дім“?». У рамках проєкту відкрилися виставки, присвячені Україні, а також було створено фільм та фотокнигу. Кураторами стали Вікторія Бавикіна й Максим Горбацький. Серед фотографів і фотографок проєкту — Ігор Чекачков, Поліна Полікарпова, Віктор Марущенко, Валентин Бо, Олександр Чекменьов та інші.
Виставка Home. Perspectives відкрилася 4 травня в Open Eye Gallery, її можна відвідати до 21 травня. Вона обʼєднала проєкти 17 українських фотографів та фотографок, які пропонують способи розповіді про Україну. Окрім Бавикіної та Горбацького над експозицією працювали 6 запрошених кураторів: Катерина Філюк («ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив», Київ, та 89books, Палермо), Бен Гарман (Центр фотографії Stills, Единбург), Луїза Пірсон (Національна галерея Шотландії), Амелі Шулє (Foam, Амстердам), Моніка Шевчик (галерея «Арсенал», Білосток) і Ліндсі Тейлор (Колекція мистецтв Солфордського університету, Солфорд).
Крім того, в п’яти галереях Ліверпуля відкрилися виставки, присвячені різним аспектам поняття «дім». Спеціально розроблений додаток проведе користувача п’ятьма маршрутами: їх темами є земля, опір, свобода, конструювання, оточення. Загалом — 25 локацій, серед яких кафе, крамнички, музеї та галереї. У кожному місці буде розміщена робота українського фотографа або фотографки, а також листівка із зображенням цього знімка, яку можна придбати. Кошти від продажу листівок будуть передані у фонд «Госпітальєри».
Ось у яких галереях проходитимуть виставки:
Williamson Art Gallery & Museum (26 квітня — 27 травня). Виставка обʼєднала роботи Михайла Палінчака, Андрія Рачинського, Олени Субач, які за останній рік трансформували свою фотографічну практику й почали документувати події та ситуації, спричинені повномасштабним вторгненням.
Norton Priory (27 квітня — 31 травня). Проєкти Андрія Достлєва, Лії Достлєвої та Анатолія Бабійчука розповідають про різні погляди на землю і відносини з нею: володіння, завоювання, культивування й окупацію.
Kirby Gallery (1 травня — 15 червня). Назар Фурик представляє покоління митців, для яких характерний дослідницький та винахідницький підхід до сюжету. Його проєкт «Прості речі» розмиває межі фотографічних жанрів, шукаючи нові форми.
Unity Theatre (1—31 травня). Проєкт To Know Us Better Антона Шебетка присвячений представникам і представницям українського квір-комʼюніті, які тимчасово живуть поза межами України. Їхній досвід та надії задокументовані у серії портретів і щирих інтерв’ю.
The Atkinson (4 травня — 15 червня). Проєкти My World is not Real Enough for an Apocalypse Саші Курмаза й «Донбас — країна мрій» Віктора Марущенка були створені у Донецьку в різний час і розповідають про людей та спільноти цього регіону.
Також спеціально до події було надруковано фотокнигу Home і знято фільм, у якому українські куратори й кураторки, фотографи й фотографки діляться тим, що для них означає дім. Стрічка створена за участі української кінокомпанії Arthouse Traffic Films та ліверпульської студії Hurricane Films.