Одеський кінофестиваль оголосив національну конкурсну програму — в ній десять фільмів

До національної конкурсної програми 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю увійшли чотири ігрові та шість документальних повнометражних стрічок. Про це повідомила пресслужба фестивалю.

Ігрові фільми:

«Валерія виходить заміж», режисер Мікаль Вінік

Картина розповідає про двох сестер з України. Христина познайомилася з майбутнім чоловіком у мережі, вийшла заміж за розрахунком і тепер живе в Ізраїлі. Її сестра Валерія збирається досягнути щастя тим самим шляхом. Головні ролі виконали акторки Лєна Фрайфельд і Дар’я Творонович.

«Мій карпатський дідусь», Заза Буадзе

Молодий італієць Мікеле, який має українське коріння, вирушає до далекого селища в Карпатах, щоб розпорошити прах своєї матері. Тут живе його дід Михайло, колишній клоун на ім’я Буба. Співіснування Михайла й Мікеле супроводжується серією карколомних подій, які перетворюють серйозні речі на трагікомедію і назавжди об’єднують колись роз’єднані долі дідуся та онука.

«Сашенька», Олександр Жовна

Шокуюче вбивство, що потрясло радянське суспільство 70-х. Вночі хтось розстрілює з мисливської рушниці немолоде подружжя, лишаючи сиротою їхнього сина в інвалідному візку. У ході слідства спливає таємнича історія життя на перший погляд звичайної радянської родини. Проте — лише на перший погляд.

«Ти мене любиш?», Тоня Ноябрьова

За рік до розпаду СРСР. Сімнадцятирічна Кіра зустрічається з важливими змінами у своєму житті, саме в той час, коли Україна звільняється від радянського впливу. Разом вони шукають свою ідентичність і досліджують нові, властиві кожному підлітку речі — бунтарські, смішні, небезпечні.

Документальні фільми:

«Звідки куди», Мачек Хамела

Це правдиве спостереження за евакуацією українців під час війни. Їм допомагає польський волонтер Мачек Хамела. Він проїжджає повз покинуті будинки, заміновані поля та численні блокпости, знімає стрічку за кермом автомобіля та пропонує глядачеві місце у машині.

«Деміург», Ольга Семак

Трагікомедія про сільський аматорський театр на Волині. Задля подолання особистої кризи відомий столичний актор Петро повертається в рідне село, аби разом з його жителями створити театр і в такий спосіб довести самому собі, на що він ще здатен.

«День Незалежності», Володимир Тихий

Події відбуваються 24 серпня 2022 роĸу. Фільм поєднує місця та людей, яĸі найĸраще передають дух воєнного часу у ĸраїні: пляжного поліцейсьĸого патруля, війсьĸовослужбовиці, двох солдатів, працівниці пабу, художниці та ĸолишнього нардепа.

«Крихка пам’ять», Ігор Іванько

Молодий кінооператор Ігор випадково знаходить пошкоджений фотоархів свого діда — відомого радянського та українського кінооператора Леоніда Бурлаки. Ігор має дізнатися, ким був і про що мріяв його дід, допоки хвороба Альцгеймера не відбере у Леоніда можливість впізнавати онука.

«Ми не згаснемо», Аліса Коваленко

Донбас, 2019 рік. Картина розповідає історію п’яти підлітків із Луганської області. Вони отримують можливість відкрити для себе інший світ поза війною, коли мандрівник Валентин Щербачов вирішує взяти їх із собою в експедицію до Гімалайських гір.

«Правило двох стін», Девід Гутнік

Фільм досліджує війну в Україні очима митців, які не виїхали за кордон. Героями стрічки стали засновниця львівського Муніципального мистецького центру Ляна Мицько, музикант Степан Бурбан (Паліндром), художники Bob Basset і Kinder Album, ілюстраторка Богдана Давидюк, громадська діячка Діана Берг та інші.

Цього року фестиваль відбудеться з 19 до 26 серпня у двох містах. Покази конкурсних програм та індустріальні заходи пройдуть у Чернівцях — у Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука. Ретроспективні та спеціальні програми демонструватимуть в одеському кінотеатрі Multiplex.

Торік через війну в Україні національний конкурс 13-го Одеського кінофестивалю провели у Варшаві. Головний приз дістався картині «Бачення метелика» Максима Наконечного.

Нове та Найкраще

8 626

1 123

911
1 377
Більше матеріалів