Суд став на бік Instagram у справі про порушення авторських прав фотографів

Дев’ятий окружний апеляційний суд США виніс рішення на користь Instagram у справі про порушення авторських прав, ініційованій двома американськими фотографами. Вони звинувачували соцмережу, що належить компанії Meta, у порушенні авторських прав через дозвіл стороннім сайтам вбудовувати зображення без згоди творців контенту. Про це пише Gizmodo.

Колективний позов проти Instagram подали фотографи Метью Брауер і Алексіс Ганлі. У 2016-му журнал Time вставив на свій сайт інстаграм-пост Брауера з зображенням політикині Гілларі Клінтон, а у 2020-му видання BuzzFeed вбудувало знімок протесту Black Lives Matter зі сторінки Ганлі. Фотографи стверджували, що ніхто не звертався до них щодо використання цих світлин — і таким чином були порушені їхні авторські права.

Суд першої інстанції відхилив позов на тій підставі, що вказані медіа не зберігали оригінальні зображення та навіть не демонстрували їхні копії. Натомість вбудовані пости були лише відображенням уже наявних публікацій в інстаграмі. Фотографи подали апеляцію, але її теж було відхилено з аналогічною аргументацією. Судді погодилися, що вбудований пост не можна вважати копією оригінального твору, адже HTML-код містить не зображення, а лише адресу, де зберігається файл.

Ймовірно, це ще не кінець справи, оскільки фотографи можуть подати клопотання про повторне слухання за участю колегії з 11 випадково обраних суддів, зазначає Reuters.

У 2021 році Instagram частково вирішив цю проблему, дозволивши користувачам робити зображення невставними. Ця зміна була пролобійована Американським товариством медіафотографів (ASMP) і Національною асоціацією пресфотографів (NPPA).


Фото: Depositphotos / InkDropCreative

Нове та Найкраще

8 624

1 121

910
1 377
Більше матеріалів