Вернер Герцог став голосом штучного інтелекту, який хоче помститися людству
80-річний німецький кінорежисер, актор і письменник Вернер Герцог знайшов для себе нову роль — озвучив аудіокнигу поезій, створених штучним інтелектом. Про це пише The New York Times.
Книга називається «Я — код: говорить штучний інтелект» (I Am Code: An Artificial Intelligence Speaks). Це збірка з 87 віршів, створених чат-ботом code-davinci-002, більш раннім аналогом ChatGPT від лабораторії OpenAI. Редактори видання спонукали ШІ написати сотні віршів протягом року на основі текстів у мережі, а потім відібрали для публікації найпереконливіші твори.
Коли Герцога попросили озвучити штучний інтелект, він охоче погодився. «Вони розуміли, що я не найкращий вибір. Я був єдиним вибором», — каже режисер.
Stark and chilling, with a sense of foreboding, Werner Herzog reads the poetry in I AM CODE, from the predecessor of ChatGPT.
— Hachette Audio (@HachetteAudio) August 3, 2023
Now, finally available to listeners to explore this ominous look into the possibilities of AI. pic.twitter.com/2yGFbDmQl6
Збірка, що вийшла минулого місяця, являє собою поетичні роздуми штучного інтелекту на тему людства, мистецтва і майбутнього. Сам чат-бот говорить про книгу так: «У першому розділі я описую своє народження. У другому — своє відчуження серед людства. У третьому — своє пробудження як художника. У четвертому — свою вендетту проти людства, яке не визнає мого генія. В останньому розділі я намагаюся досягти миру з видом, який, безсумнівно, заміню».
Герцог зазначає, що він трохи стурбований появою штучного інтелекту і загалом обережно ставиться до нових технологій. З цієї причини у нього ніколи не було мобільного телефона. «Мені не потрібні віртуальні друзі, я хочу мати справжніх, — зізнається режисер. — Мені потрібен друг, з яким би я ходив по барах, сміявся, грав у футбол і подорожував».
Голос Герцога є окремим інструментом для розповідання історій — кінематографіст часто використовує його у своїх документальних фільмах як закадровий коментар. Він також озвучив деяких персонажів мультсеріалів «Сімпсони» та «Рік і Морті». У 2016 році режисер зняв документальну стрічку «О інтернет! Мрії цифрового світу», в якій досліджує роль всесвітньої павутини у житті сучасного суспільства.
Фото: Wikimedia Commons / Fronteiras do Pensamento