Фотопроєкт

Моя прекрасна я: Проєкт про усамітнення

За два роки людство добре засвоїло, як важко може бути у соціальній ізоляції. Але іноді треба відпочити й від людей — і не лише інтровертам. Проєкт фотографки Каті Буличової якраз про те, наскільки важливо часом побути наодинці з собою.
Катя Буличова

Російська фотографка. Закінчила школу фотографії Photoplay.

— Свій проєкт «Занурення» я розпочала минулої зими під час навчання у школі фотографії Photoplay. Тоді я ще напевно не знала, про що він буде, ідея оформилася лише навесні. Той період був непростим: я відчувала спустошеність, апатію. А фотографія допомогла мені провести внутрішню розмову із собою.

Я багато взаємодіяла з одногрупниками, вчилася працювати в команді та у творчому середовищі. І якоїсь миті я почала помічати, що ні моя психіка, ні моє тіло не були до цього готові. Знадобився час, щоб адаптуватися. Але завдяки такому досвіду я почала бачити свої слабкі й сильні сторони. Втеча від реальності була потрібна мені, щоб залишитися наодинці з собою. І ще мені вперше захотілося встановити діалог зі своєю внутрішньою дитиною.

Відхід у світ фантазій та втеча від дійсності — це як чарівна казка. А я пропоную один зі способів поринути у неї.

Знімати я вирішила лише себе. Мені було важливо самотужки пройти цей шлях занурення. Я підключала камеру до телефона та робила автопортрети, а потім фокусувалася на предметах, які посилювали ефект занурення. Обличчя навмисне приховала. У сучасному світі залишитися наодинці з собою важко. Багато знімків зроблені під час канікул у селі — воно займає особливе місце у моєму серці, тільки там я змогла повністю зосередитись на проєкті.

Синій на моїх фотографіях не просто символ смутку, він означає занурення у себе. Також у проєкті багато червоних акцентів: вони уособлюють емоційну експресію. Відхід у світ фантазій та втеча від дійсності — це як чарівна казка. А я пропоную один зі способів поринути у неї.

Коли проєкт закінчився, я набула впевненості у собі та своїх силах. Те, що важко було висловити словами, мені вдалося передати через фотографії. Вони вийшли рівно такими, якими я їх уявляла.

Нове та Найкраще

304

85

104
161

Більше матеріалів