Фотопроєкт

Про що ти мрієш: Студійні портрети бангладешців

Фотограф Самсул Алам Хелал пропонує мешканцям столиці Бангладеш втекти від реальності у світ фантазій. Він обладнав свою студію різними фонами та реквізитом, аби клієнти могли втілити їхні потаємні мрії.
Самсул Алам Хелал

Візуальний художник і фотограф із Бангладеш. Брав участь у виставках у США, країнах Азії та Європи.

— Я живу у Джураїні, це один із промислових районів бангладеської столиці Дакки. Люди на знімках — мої сусіди, водії рикш, таксисти, працівники фабрик і просто безробітні, з якими я постійно зустрічаюся на вулиці та спілкуюся. Майже усі вони приїхали з навколишніх сіл у велике місто, аби втілити свою мрію. А ще вони люблять фотографуватися у студії і потім дбайливо бережуть ці портрети.

Тож я облаштував свою студію у вигляді своєрідного «світу мрій». Підібрав різноманітні фони, аби спробувати розповісти історію кожної людини. Серед фонів були міські та сільські пейзажі, зображення природи тощо. У таких умовах люди могли забути про сувору реальність і хоча б тимчасово стати головним героєм власного світу мрій.

Фантазії клієнтів можуть здаватися дивними, але вони відповідають місцевому контексту. Наприклад, фото з чоловіком у спідній білизні з пістолетом: це Джабед, він безробітний, але мріє стати владною людиною, яка може вбивати корупціонерів. А оголений він, мабуть, тому, що хотів постати в образі кіногероя.

Або знімок пари на мотоциклі, де за кермом жінка, а її хлопець позаду, — у Бангладеш це рідкість, адже в більшості випадків байк водять саме чоловіки. Хоча останнім часом ситуація почала змінюватися.

Мене цікавило просте питання: що людям потрібно для щастя? Дехто хоче бути багатим, мати автівку та будинок, прославитися і стати зіркою. Інші бажають повернутися до свого села й жити звичним життям. А хтось, навпаки, мріє полетіти кудись далеко звідси. Я був здивований, побачивши, як люди позують перед камерою, ніби вони віднайшли свого унікального і прихованого персонажа. Їхнє тяжке життя ніби кудись зникало.

Фантазії клієнтів можуть здаватися дивними, але вони відповідають місцевому контексту.

Нове та Найкраще

838

712

689
1 103

Більше матеріалів