Археологи виявили у Франції одне з найдавніших поховань дитини

Французькі археологи виявили могилу з останками дитини, похованої з одомашненим собакою, — знахідці 2 тисячі років. Про це повідомляє The Guardian. Розкопки проводили в околицях аеропорту Клермон-Ферран. Фахівці припускають, що дитині на момент смерті було близько року, а похована вона на початку I століття — за часів римського правління.

Навколо дерев’яної труни археологи знайшли близько 20 предметів: вази і горщики для зберігання пахощів, останки свині та двох курчат. На тілі дитини виявили мідну шпильку для кріплення савана і залізну іграшку — обруч з палицею. На собаці був нашийник з бронзовими прикрасами і маленький дзвіночок. Як зазначає видання, археологів зворушив знайдений у могилі молочний зуб, що, можливо, належав старшому брату чи сестрі померлої дитини. Поховання вже назвали найдавнішою могилою дитини, коли-небудь знайденою у Франції.

Нагадаємо, на початку тижня в Індонезії виявили найдавніше наскальне зображення тварини. На малюнку, зробленому червоною охрою 45 тисяч років тому, — свиня і дві людські руки, які тягнуться до неї.

Нове та Найкраще

6 476

766

654
1 030
Більше матеріалів