У Нью-Йорку побудували останній поверх 300-метрового хмарочоса, де буде штаб-квартира Pfizer

Будівельники звели останній поверх хмарочоса «Спіраль» у Нью-Йорку, повідомляє Dezeen. Висота вежі сягає 314 метрів, і «Спіраль» є тринадцятою серед найвищих будівель у місті. Частину споруди займатиме штаб-квартира фармацевтичної корпорації Pfizer, що виробляє вакцину від коронавірусу.

Компанія-забудовник Tishman Speyer здала вже половину офісних площ «Спіралі». Крім Pfizer у будівлі розмістяться офіси юридичної фірми Debevoise & Plimpton та інвестиційної компанії AllianceBernstein. Хмарочос займає цілий квартал на заході Манхеттена і налічує 66 поверхів.

spyral-tishman-speyer-02
spyral-tishman-speyer-03
spyral-tishman-speyer-04
spyral-tishman-speyer-05
spyral-tishman-speyer-06
spyral-tishman-speyer-07
spyral-tishman-speyer-08

Із зовнішнього боку будівлі розташуються ландшафтні тераси, спроєктовані у вигляді сходів: вийти на таку терасу можна з будь-якого поверху. Крім офісів у хмарочосі будуть конференц-зали, зони для відпочинку і ресторани. За словами генерального директора Tishman Speyer Роба Спейєра, спіраль, що йде вгору, символізує оптимістичне бачення майбутнього Нью-Йорка. Будівництво вежі повністю завершать у 2022 році.

Раніше норвезьке архітектурне бюро Mad Arkitekter виграло конкурс на будівництво 98-метрового хмарочоса в Берліні — об’єкт стане найвищою дерев’яною спорудою в Європі. Раніше це звання належало норвезькому хмарочосу Mjøstårnet заввишки 85,4 метра.


Фото: Tishman Speyer

Нове та Найкраще

6 537

786

676
1 050
Більше матеріалів