Суд визнав Енді Воргола винним у незаконному використанні фотографії Прінса

Апеляційний суд другого округу США ухвалив, що Енді Воргол порушив авторські права фотографки Лінн Голдсміт, використавши зроблений нею знімок музиканта Прінса. Фотографка подавала позов проти Фонду Енді Воргола, повідомляє Artnet News.

Рішення Апеляційного суду скасовує постанову федерального суду Нью-Йорка від 2019 року про те, що Воргол законно використав зроблену Голдсміт фотографію музиканта при створенні серії робіт «Прінс». Фотографка оскаржила вердикт федерального суду. Вона стверджувала, що Воргол спотворив втілений нею образ.

«Чотири роки тому Фонд Енді Воргола подав позов, щоб домогтися постанови про використання моєї фотографії без мого дозволу і при цьому не платити мені за роботу», — розповіла Голдсміт. Вона підкреслила, що відстоювала у суді право всіх фотографів заробляти своєю творчістю і вирішувати, коли і як використовувати власні знімки.

Фонд Воргола планує оскаржити рішення Апеляційного суду. «Більш ніж 50-річна історія мистецтва і громадська думка підтверджують, що Енді Воргол — один із найбільш прогресивних художників ХХ століття. Хоча Фонд Воргола категорично не згоден з рішенням Апеляційного суду, воно не змінить цього факту і впливу роботи Енді Воргола на історію», — заявив юрист фонду Люк Нікас.

У 1981 році Голдсміт влаштувала фотосесію з Прінсом, отримавши завдання від новинного журналу Newsweek, але знімки так і не опублікували. У 1984-му Vanity Fair було надано право використовувати одну зі зроблених Голдсміт фотографій музиканта для ілюстрації, яку журнал замовив Ворголу. Художник створив 16 робіт на основі знімка, але фотографка дізналася про це тільки у 2016 році. Vanity Fair тоді перевидав роботи Воргола у зв’язку зі смертю Прінса, проте журнал не вказав автора фотографії.

Нове та Найкраще

395

384

149
284
Більше матеріалів