Національний парк змусив літнього італійця виїхати з острова, на якому він прожив 32 роки

81-річний італієць Мауро Моранді, який 32 роки жив сам на острові Буделлі у Середземному морі, прийняв рішення переїхати. Керівництво національного парку архіпелагу Ла-Маддалена, до якого належить Буделлі, кілька разів погрожувало Моранді виселенням. Чоловік переїде в кінці місяця до невеликої квартири на сусідньому острові, повідомляє The Guardian.

Національний парк має намір повернути у свою власність будинок, в якому проживає Моранді, — колишнє сховище часів Другої світової війни з видом на затоку. Керівництво парку стверджує, що Моранді перебудував споруду без дозволу. «Я відмовився від боротьби. Після 32 років перебування тут мені дуже сумно їхати. Вони сказали, що їм потрібно провести роботи в моєму будинку, і цього разу, схоже, все серйозно», — розповів Моранді. Чоловік сподівається, що хтось зможе захищати Буделлі так само добре, як це робив він.

Моранді переїде на найбільший острів архіпелагу Ла-Маддалена і оселиться на околиці. Він має намір ходити в місто тільки за покупками, а решту часу планує триматися осторонь. «Моє життя не сильно зміниться, я все одно побачу море», — додав італієць.

Буделлі розташований біля берегів острова Сардинія і відомий своїм пляжем з рожевим піском. Колишній учитель фізкультури Мауро Моранді висадився на Буделлі в 1989 році, коли його катамаран зламався на шляху до південної частини Тихого океану. Виявилося, що доглядач острова збирається піти у відставку, тому Моранді відмовився від подальшого плавання, продав свій човен і взяв на себе роль доглядача.

Протягом багатьох років чоловік охороняв острів: він розчищав стежки, підтримував чистоту пляжів і розповідав туристам про екосистему Буделлі. Однак можливість проживання Моранді на острові опинилася під загрозою, коли приватна компанія, що володіла Буделлі, збанкрутувала. Острів хотів викупити бізнесмен із Нової Зеландії Майкл Гарт — він не планував проганяти літнього доглядача. Але через протести і втручання італійського уряду ці плани були зірвані. У 2016 році суддя Сардинії постановив повернути острів державі.

Туристам ще в 1990-х заборонили гуляти рожевим пляжем Буделлі, з якого часто крали пісок, і купатися в морі біля берегів острова, однак він відкритий для відвідувань. В останні роки було створено кілька петицій з метою продовжити перебування Моранді тут — вони зібрали тисячі підписів. Численні прихильники італійського Робінзона Крузо підтримали його в соціальних мережах, а також висловили гнів на адресу керівництва національного парку, яке змушує Моранді залишити свій будинок.

Раніше Мауро Моранді розповів Bird in Flight про своє життя на Буделлі, а також про те, як не з’їхати з глузду через нудьгу і до чого потрібно готуватися тим, хто мріє про самотнє існування посеред моря.

Нове та Найкраще

6 398

741

637
997
Більше матеріалів