В Австралії біженці вирили під центром утримання мігрантів 20-метровий тунель

Під центром утримання нелегальних мігрантів Йонга Гілл, розташованим на заході Австралії, виявили тунель. Підземний хід завдовжки 20 метрів знайшли під житловим блоком. Тунель, імовірно, вирили вручну, повідомляє The Guardian.

Недобудований підземний хід пролягає на глибині трьох метрів. Він оминає дві внутрішні огорожі і тягнеться на п’ять метрів далі зовнішнього забору центру. За інформацією активістів, які виступають на захист прав біженців, будівництво тунелю зайняло кілька місяців. Активісти опублікували відео, на якому один із біженців риє підземний хід, у той час як другий знімає процес на мобільний телефон.

Це не перший випадок, коли нелегали намагаються втекти з центрів утримання мігрантів в Австралії. Майже двадцять років тому 23 людини самовільно покинули ізолятор для біженців у передмісті Сіднея. У 2002 році близько 40 мігрантів, які перебували в центрі утримання в місті Вумера, втекли під час акції протесту. Нелегали також здійснили втечу з ізолятора, розташованого на острові Різдва.

У Йонга Гіллі — близько 315 чоловіків. У більшості випадків це ті, кому уряд Австралії анулював візу. У цьому центрі немає ні жінок, ні дітей. У Австралії середній термін утримання біженців під вартою перевищує 600 днів. У Йонга Гіллі багато мігрантів перебувають понад п’ять років. Деяким із них загрожує довічне ув’язнення. Активісти, які виступають за права біженців, звинувачують уряд країни в тому, що Австралія систематично зловживає тривалим ув’язненням нелегалів.


Фото: Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

5 791

475

492
802
Більше матеріалів