У Києві поліція побила музиканта. Тепер у столиці пройде акція проти насильства правоохоронців

У Києві співробітник поліції побив фронтмена і засновника гурту «Дичка» художника Дмитра Бугайчука. Інцидент стався в ніч з 18 на 19 травня на вулиці Кирилівській, 47б. Музикант розповів Bird in Flight, що після побиття правоохоронці тримали його в наручниках три години.

За словами Бугайчука, він зустрівся з барабанщиком «Дички» біля репетиційної бази на Кирилівській. Коли музиканти зібралися розходитися, біля них зупинився поліцейський автомобіль. Співробітник поліції попрямував до Дмитра і попросив підійти до машини. Фронтмен «Дички» уточнив у правоохоронця, хто він такий. У відповідь поліцейський без будь-яких пояснень ударив Бугайчука в обличчя, після чого Дмитро знепритомнів. Коли музикант прийшов до тями, він лежав на асфальті, а співробітник поліції намагався скрутити йому руки. Бугайчук почав кликати на допомогу і просив свідків інциденту зняти все на відео.

Музикант розповів Bird in Flight, що коли отямився, побачив біля себе на асфальті пластиковий пакет з невідомою речовиною, який йому не належав. Поліцейські заявили, що Бугайчук нібито викинув цей пакет при їхньому наближенні. Вони також звинуватили фронтмена «Дички» в тому, що він тікав з місця події. Дмитро всі звинувачення відкидає.

На місце інциденту приїхали вісім поліцейських автомобілів. Бугайчука три години тримали в наручниках. За словами музиканта, правоохоронці повісили на наручники його важкий рюкзак, через що Дмитро весь цей час не міг опустити руки. Як результат Бугайчук отримав сильний набряк кистей. За три години музиканта доставили до відділку, щоб взяти відбитки пальців. Фронтмен «Дички» має намір зафіксувати побої і подати заяву про перевищення правоохоронцями службових повноважень.

Поліцейський, який напав на Бугайчука, представився як Владислав Іоанно. Очевидець інциденту Іван Скорина вказав номер жетона правоохоронця і повідомив, що Іоанно входить до полку поліції особливого призначення № 1. За інформацією ЗМІ, поліцейський є колишнім співробітником «Беркута».

Правоохоронець побив засновника «Дички» у дворі будинку, в якому розташована креативна спільнота «Космос табір». Учасники спільноти організовують мітинг проти поліцейського насильства, яке особливо торкнулося арт-простору і культурних діячів у Подільському районі. Акція протесту розпочнеться 21 травня об 11:00 і пройде під відділенням поліції цього району на вулиці Хорива, 20. Мітингувальники вимагатимуть відставки начальника відділення.

15 травня поліція увірвалася на територію стрічкоткацької фабрики на вулиці Нижньоюрківській, 31, і зірвала концерти у клубах Closer і Mezzanine. Правоохоронці заявили, що арт-простори нібито порушили правила карантину. При цьому поліція зайшла у Closer о 21:10, тоді як, відповідно до закону, заклади мають право працювати до 00:00. Співзасновник клубу 2с1b Юрій Ліфшиц розповів Bird in Flight, що власники закладів і раніше підтримували один одного в разі поліцейських рейдів, тепер же вони планують провести спільну акцію.

Користувачі соцмереж запустили флешмоб із хештегом «Що слухати, коли катує поліція». Противники поліцейського насильства пропонують усім охочим викласти відео з улюбленим треком, прослухати який від початку і до кінця потрібно лежачи обличчям до землі.

Нове та Найкраще

6 400

741

637
998
Більше матеріалів