Міноборони прокоментувало туфлі на підборах для військових на параді до Дня Незалежності

Міністерство оборони України заявило, що туфлі на підборах жінок-військовослужбовців передбачені парадною формою. Відповідний наказ був затверджений у 2017 році. Крім того, в міністерстві назвали ціну туфель на підборах: 5 тисяч пар були закуплені 2020 року по 649 гривень за пару.

Літня форма одягу для жінок-військовослужбовців. Зображення: Міністерство оборони України

Депутатка від партії «Слуга народу» Марина Бардіна на своїй сторінці у фейсбуці розповіла, що тепер дівчата будуть марширувати в черевиках на низькому ходу. «Поговорили з міністром оборони про підготовку параду і вчорашні підбори. Взуття на параді буде іншим — міністр показав картинку», — написала Бардіна. За її словами, взуття учасниць параду нагадуватиме осінні черевики і підбор там передбачений набагато нижчий, ніж у туфлях на фотографіях.

Нардепка також повідомила про реєстрацію у Верховній Раді трьох законопроєктів, які стосуються забезпечення гендерної рівності у Збройних силах і підтримки жінок на службі. Бардіна стверджує, що надалі на жінок-військовослужбовців чекає належне речове забезпечення та відповідна нормативна база.

У четвер, 1 липня, Міноборони опублікувало фотографії з тренування учасниць параду до Дня Незалежності. На знімках видно, що дівчата марширують у туфлях на підборах. Користувачі соціальних мереж розкритикували відомство за те, що воно підібрало для курсанток таке незручне взуття.

Після публікації фотографій тренування, яке проводили учасниці параду, користувачі соцмереж звинуватили Міноборони в сексизмі. Багато хто писав про те, що марширування в такому взутті може призвести до травм і загалом це шкідливо для здоров’я. У відповідь представники відомства послалися на наказ 2017 року, яким серед іншого затверджена і парадна форма взуття.

Нове та Найкраще

273

70

214
1 279
Більше матеріалів