У Грузії 4 телеканали призупинили мовлення через побиття журналістів противниками ЛГБТ-маршу

Чотири приватні телеканали Грузії на добу припинили мовлення, протестуючи проти нападу на ЛГБТ-активістів і журналістів, яке відбулося 5 липня. У результаті інциденту постраждали 55 осіб — майже всі з них є представниками медіа, один репортер пізніше помер. Працівники ЗМІ вимагають відставки прем’єр-міністра країни Іраклія Гарібашвілі, повідомляє «Радіо Свобода».

Мовлення призупинили телеканали «Пірвелі», «Мтаваров», «Формула» і «Кавкасия». 13 липня на десять хвилин припинили трансляцію і регіональні телекомпанії — цього дня проходили похорони оператора «Пірвелі» Олександра (Лексо) Лашкарави. 37-річний репортер помер через тиждень після побиття ультраправими в центрі Тбілісі. Точну причину смерті поки не називають. Правоохоронні органи проводять розслідування за статтею «Доведення до самогубства», повідомляє ВВС.

Організація «Тбілісі прайд» планувала провести 5 липня в центрі грузинської столиці ЛГБТ-марш. Однак представники радикальних груп, які позиціонують себе як захисники традиційних цінностей, виступили категорично проти. У день, коли повинен був відбутися марш, Гарібашвілі виступив із заявою, в якій назвав цю акцію «неприйнятною для значної частини грузинського суспільства». Православна церква країни закликала своїх прихильників вийти на мітинг проти маршу.

5 липня противники ЛГБТ-спільноти зібралися в центрі Тбілісі. Хоча організатори вже відмовилися від ідеї проведення маршу, агресивно налаштовані активісти розгромили офіс «Тбілісі прайду». Ультраправі групи також атакували журналістів, які знімали те, що відбувається.

Після смерті Лашкарави прихильники опозиції та представники медіа організували акцію з вимогою відставки уряду. Дипломатичні місії з 18 країн і Європейського союзу засудили напад на журналістів. Вони закликали уряд Грузії захистити конституційне право людей на мирні зібрання.

Нове та Найкраще

238

278

96
115
Більше матеріалів