Режисера церемонії відкриття Олімпіади звільнили за те, що він 23 роки тому пожартував про Голокост

Популярного японського коміка Кентаро Кобаясі звільнили з посади режисера церемонії відкриття Олімпійських ігор у Токіо через жарти про Голокост під час виступу у 1998 році, повідомляє The Guardian. У мережі з’явився відеозапис комедійного номера за участю Кобаясі, в якому він пропонує зіграти у гру. При цьому комік говорить: «Давай пограємо в різанину євреїв».

Кобаясі в той час був частиною комедійного дуету Rahmens. Виступ 1998 року є пародією на популярну освітню телепрограму. Кобаясі та його партнер по дуету розігрували обговорення з продюсером ідей для шоу. Після жарту про Голокост комік розкидав вирізані з паперу фігурки у формі людини — вони повинні були символізувати жертв геноциду.

Кобаясі приніс вибачення за цей інцидент. «Я розумію, що тоді помилився у виборі слів, і шкодую про це. Я хотів би вибачитися за те, що змушував людей почуватися некомфортно», — зазначив він. Голова оргкомітету Олімпіади Сейко Хасімото розповіла, що офіційні особи зараз вирішують, в якому форматі буде проходити церемонія відкриття, до якої залишилася лише доба.

Центр Симона Візенталя, єврейська правозахисна організація у США, засудила дії Кобаясі та назвала його жарти «злісними й антисемітськими». «Будь-яка людина, якою б творчою вона не була, не має права висміювати жертв нацистського геноциду», — йдеться в заяві рабина Абрахама Купера, директора центру з глобальних соціальних питань.

Більшість користувачів соціальних мереж розкритикували Кобаясі, проте деякі встали на захист коміка, назвавши його жарт юнацькою помилкою. Відомий нейробіолог і телеведучий Кен Могі заявив, що Кобаясі не заслуговує на засудження за коротку фразу, сказану більш ніж два десятиліття тому. «Він ніколи не виступав за дискримінацію, він завжди був уважний до меншин і є чудовою, люблячою та уважною людиною», — запевнив Могі.

Історія з Кобаясі — не перший скандал напередодні Олімпіади. У лютому 2021 року голова оргкомітету Олімпійських ігор Йосіро Морі подав у відставку через сексистський коментар на адресу жінок, що викликав обурення громадськості. На засіданні Олімпійського комітету Морі заявив, що жінки надто говіркі та затягують робочі зустрічі.

Нове та Найкраще

157

254

818
223
Більше матеріалів