Гонконгський музей прибрав зі свого сайту роботи Ай Вейвея через політичну цензуру

Музей візуальної культури М+ у Гонконгу прибрав зі свого сайту роботи художника Ай Вейвея, повідомляє Artnet. Серед цензурованих творів — знімок «Площа Тяньаньмень» із серії «Досліджуючи перспективу» (1997), на якому художник показує середній палець у місці, де в 1989 році китайська влада жорстоко придушила студентську акцію протесту.

Також із сайту зникло зображення скульптури «Мапа Китаю» (2003), яка зроблена із дерев’яних уламків давніх храмів і символізує етнічне та культурне різноманіття країни. Представник М+ пояснив виданню, що роботи прибрали з сайту внаслідок запиту на перевірку, отриманого від відповідних державних органів.

Ай Вейвей відомий своєю критикою політики китайського уряду у сфері прав людини, за що неодноразово зазнавав переслідувань з боку влади. У 2008 році він провів власне розслідування корупції при будівництві шкіл, що призвела до загибелі дітей під час землетрусу. За висвітлення цієї справи художник був жорстоко побитий поліцією. У 2011-му Ай Вейвея ув’язнили на 81 день без висування будь-яких звинувачень, що викликало хвилю протестів у світовій арт-спільноті. Через чотири роки, щойно художник отримав дозвіл виїжджати за кордон, він залишив Китай у зв’язку з загрозою політичного переслідування.

Нове та Найкраще

168

70

259
154
Більше матеріалів