У Бабиному Яру відкрили «Кришталеву стіну плачу» Марини Абрамович

На території Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» у Києві відкрили новий арт-об’єкт — «Кришталеву стіну плачу» сербської художниці Марини Абрамович. Стіна завдовжки 40 метрів і заввишки 3 метри складається з українського вугілля антрациту та кристалів кварцу з Бразилії.

«Я передбачаю широку участь громадськості. „Кришталева стіна плачу“ — це витвір мистецтва, який може жити тільки тоді, коли до нього звертаються щодня. […] У моєму уявленні Західна стіна Єрусалима концептуально продовжується до самого Бабиного Яру, перетворюючись на Стіну Плачу і Зцілення», — сказано в описі проєкту, розміщеного від імені художниці. Поруч зі стіною є інструкція, в якій вказані рекомендації щодо того, як взаємодіяти з арт-об’єктом: необхідно встати перед стіною, притулившись головою, серцем і животом до кристалів, сформулювати питання і поміркувати над ним.

abramovich_babyn_yar_Gate_AF_07778
abramovich_babyn_yar_Gate_AF_07735
abramovich_babyn_yar_Gate_AF_07719
abramovich_babyn_yar_Gate_AF_07397

У церемонії відкриття, присвяченій 80-й річниці трагедії в Бабиному Яру, крім Марини Абрамович взяли участь президент України Володимир Зеленський, президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і президент Ізраїлю Іцхак Герцог, а також представники єврейських організацій та українці, які отримали звання Праведників народів світу за порятунок євреїв від смерті під час Голокосту. У ході заходу Державний симфонічний оркестр Німеччини виконав 13-у симфонію Дмитра Шостаковича «Бабин Яр», а в синагозі «Місце для роздумів» прочитали молитву в пам’ять про загиблих.

babyn_yar_memorial_wall (3)
Радянський дисидент, ізраїльський політик і громадський діяч Натан Щаранський
babyn_yar_memorial_wall (4)
Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв
babyn_yar_memorial_wall (5)
Режисер Сергій Лозниця
babyn_yar_memorial_wall (6)
Боксер Володимир Кличко
babyn_yar_memorial_wall (1)
Журналіст Дмитро Гордон
babyn_yar_memorial_wall (8)
Музикант, колишній голова партії «Голос» Святослав Вакарчук
babyn_yar_memorial_wall (7)
f-8rf0HU
Віктор Пінчук

Сьогодні на сайті інституції також опублікували перші 159 імен німецьких солдатів, які вбивали євреїв у Бабиному Яру. До кінця року на території центру зведуть музейний простір «Курган пам’яті», експозиція якого розповість про ті події за допомогою технології 3D-моделювання.

DSC01301
Президент України Володимир Зеленський, перша леді України Олена Зеленська, художній керівник меморіалу «Бабин Яр» Ілля Хржановський, керівник Офісу президента України Андрій Єрмак
DSC01837
Президент Ізраїлю Іцхак Герцог
DSC01923
Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр
DSC01345

Наприкінці вересня на станції київського метро «Дорогожичі» відкрилася виставка «Бабин Яр як Зона відчуження», що складається зі знімків фотографа Антуана д’Агати і коротких текстів письменника Джонатана Літтелла. 5 жовтня на території меморіального центру відбулася українська прем’єра документального фільму Сергія Лозниці «Бабин Яр. Контекст». Стрічка заснована на архівних матеріалах і розповідає про події, які призвели до вбивства понад 33 тисяч євреїв в окупованому нацистами Києві 29 та 30 вересня 1941 року.


Зображення надані Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр».

Нове та Найкраще

8 525

1 073

884
1 341
Більше матеріалів