У Єгипті затримали робота-художницю. Її запідозрили у шпигунстві

Єгипетські прикордонники затримали в аеропорту Каїра британського робота-художницю Ai-Da, який був відправлений для участі у виставці сучасного мистецтва «Вічність — зараз». Робота запідозрили у шпигунстві й утримували на митниці десять днів, відпустивши лише 20 жовтня, за день до початку виставки, пише The Guardian.

За словами творця Ai-Da Ейдана Меллера, прикордонники затримали робота через вбудований у нього модем і камери в очах, які він використовує для малювання. Британський посол працював усю ніч, щоб звільнити робота до початку виставки, яка пройде біля пірамід Гізи з 21 жовтня по 7 листопада. У рамках експозиції будуть показані твори британського скульптора Стівена Кокса, італійського скульптора Лоренцо Куїнна, єгипетського художника Моатаза Насра і російського художника Олександра Пономарьова. Ai-Da представить там свою скульптуру-автопортрет із трьома ногами, що обігрує знамениту загадку Сфінкса: «Хто ходить уранці на чотирьох ногах, удень — на двох, а ввечері — на трьох?»

Ai-Da розробили у 2019-му як першого у світі ультрареалістичного робота-художника і назвали на честь британської програмістки Ади Лавлейс. Робот працює над творами мистецтва за допомогою камер в очах і біонічної руки, якими керують алгоритми штучного інтелекту. Дебютний проєкт Ai-Da представили публіці в тому ж році. Unsecured Futures включав графіку, живопис, скульптуру та відеоарт, присвячені дослідженню кордонів між сучасними технологіями й органічним життям.

Нове та Найкраще

6 678

833

711
1 101
Більше матеріалів