«Панельний сірий» та «нарядне бордо»: дизайнерка представила українську палітру кольорів Pantone

На початку грудня компанія Pantone оголосила головний колір 2022 року — ним став Very Peri, що поєднує в собі відтінки синього і фіолетово-червоного. Дизайнерка Ірина Гетьман представила пародійну версію палітри кольорів Pantone з українським колоритом. Свій проєкт вона назвала Pantone. Ukrainian Edition.

Проєкт складається з двох частин. Перша — це лінгвістично-візуальне дослідження українських кольорів. До нього увійшли «бурачковий» (буряковий), «кармазиновий» (темно-червоний), «ружовий» (рожевий), «голенький» (тілесний), «камінковий» (синьо-зелений), «вохра» (блідо-жовтий), «мурий» (темно-сірий) та інші. Усі назви взяті зі словників української мови, переважно зі словника буковинських говірок.

Друга частина проєкту називається «Реальне життя», в ній чотири кольори: «панельний сірий», «цвіль на батоні», «елітний» і «нарядне бордо».

бурачковий
сечовий
кармазиновий
бурмаристий
голенький
камінковий
вохра
ружовий
мурий
травичковий

Ірина Гетьман — графік-плакатистка, створює постери для фестивалів, соціальних проєктів та кіноафіші. Вона каже, що ідея Pantone. Ukrainian Edition з’явилася після перегляду фільму «Карпатський ліжник — гуцульський винахід» від проєкту Ukraїner, де докладно описана технологія створення традиційних гуцульських покривал і перелічені потрібні у роботі кольори. «Я відкрила для себе словник буковинських говірок, там обрала деякі кольори і частину з них оформила. Щоб скласти більше враження про колір, я шукала його використання у літературних творах та намагалася відтворити картинку максимально точно», — розповіла дизайнерка Bird in Flight.

панельний сірий
цвіль на батоні
елітний
нарядне бордо

Інститут кольору Pantone прогнозує колірні уподобання споживачів із 2000-го: фахівці аналізують тренди в кіно, моді, дизайні та інших індустріях масової культури. Спеціально створений цього року колір Very Peri демонструє безтурботну впевненість і сміливу цікавість.


Фото: Ірина Гетьман

Нове та Найкраще

5 742

463

485
800
Більше матеріалів