У Техасі туристи залишили свої імена на стародавніх петрогліфах, створених кілька тисяч років тому

У національному парку Біг-Бенд у Техасі невідомі завдали непоправної шкоди стародавнім петрогліфам, надряпавши на них кілька імен. Служба національних парків США наразі розшукує вандалів, пише Artnet News.

Ким є порушники, поки що невідомо, проте вони залишили достатньо інформації, яка може допомогти владі притягнути їх до відповідальності. На камені вказані імена «Адріан», «Аріель», «Ісаак» і «Норма», а також цифри «12-26-21», які, ймовірно, говорять про дату події — 26 грудня 2021-го.

вибиті або нанесені фарбою зображення на камені

Нанесені написи приховують серію абстрактних візерунків, створених корінними народами Америки в період від 4 до 8,5 тисячі років тому. Незважаючи на те що працівники парку обробили подряпаний камінь, повністю відновити його навряд чи вдасться. «Пошкодження природних об’єктів та наскельних малюнків руйнує історію, яку американці хочуть захистити, — зазначив представник парку Боб Круменакер. — З кожним випадком вандалізму частина спадщини нашої країни губиться назавжди».

Щоб уберегти пошкоджений об’єкт від інших вандалів, Служба парків не уточнила його місцезнаходження, зауваживши лише, що він розташований у західній частині Біг-Бенда, — там розміщені численні петрогліфи, піктограми та інші археологічні скарби.

З 2015 року у парку Біг-Бенд, що займає 3,2 тисячі квадратних кілометрів, зафіксували понад 50 випадків вандалізму. Завдання шкоди парковим ресурсам вважається федеральним злочином, як і псування стародавніх культурних об’єктів. Порушникам можуть загрожувати значні штрафи та навіть ув’язнення.

Нове та Найкраще

382

114

458
61
Більше матеріалів