Польські географи створили детальну мапу всесвіту «Відьмака»

Співробітники факультету географії та регіонознавства Варшавського університету розробили карту всесвіту «Відьмака» — фентезі-саги польського письменника Анджея Сапковського про відьмака Геральта з Рівії. Про це повідомили на сайті вишу.

Мапа навіяна творами Сапковського та інших авторів, які описують створений письменником світ. Вона містить об’єкти, згадані у всіх книгах, серіалах, іграх та коміксах. Для повноти зображення його доповнили безліччю придуманих другорядних назв і географічних об’єктів. Розташування країн, гірських хребтів та великих річок відповідає раніше представленим фанатським мапам. «Це перша настільки докладна карта, яка точно показує топографію, кордони й річки, розташування островів та міст, класифікованих за кількістю жителів», — зазначають автори.

Завдяки мапі шанувальники саги зможуть дізнатися, де знаходиться помешкання відьмака Каер Морхен і столиця Темерії Визіма, побачити відстань від архіпелагу Скеллізі до Цинтри, а також розібратися у геополітиці Північних королівств і топографії континенту.

Читайте також: Просто фантастично: Чому другий сезон «Відьмака» варто дивитися навіть тим, кому не сподобався перший

«Сага про відьмака» — цикл книг Анджея Сапковського, перша з яких вийшла 1986 року, а остання — 2013-го. Дія відбувається на вигаданому континенті, схожому на середньовічну Європу, де поруч із людьми живуть чарівні істоти й чудовиська. Головний герой — відьмак Геральт, який полює на чудовиськ. За мотивами романів Сапковського знято два серіали — польський (2002) і американський (2019), а також фанатський фільм «Пів століття поезії» (2019). Крім того, вийшла серія комп’ютерних ігор і коміксів про пригоди Геральта й інших героїв саги.

Нове та Найкраще

6 194

652

581
932
Більше матеріалів