Названі переможці конкурсу на найкращий проєкт клубного житла в історичному районі Львова

У Львові підбили підсумки Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на найкращий проєкт клубного будинку на вулиці Коновальця. Про це повідомили у бюро Contest, яке проводило конкурс на замовлення девелоперської компанії Avalon.

Основною ідеєю конкурсу було створення комфортного сучасного житла та збереження будівлі, зведеної на початку ХХ століття. Також архітекторів просили врахувати реалії способу життя в умовах карантину, зокрема тривале перебування людини у квартирі та віддалену роботу. Журі обирало із 15 проєктів з усієї України, три перші місця посіли львівські архітектори. Призовий фонд становив $22,5 тисячі.

Переможцем конкурсу стала студія Sulyk Architects. Автори проєкту — Тарас Сулик, Катерина Калетинець, Антон Кобзєв та Кирило Старов. Вони отримають премію у розмірі $10 тисяч. «Ми намагалися зберегти самобутність існуючої вілли та надати їй оновленого звучання у структурі житлового комплексу. Для доповнення архітектурного оточення, що склалося, важливу роль відіграє низька поверховість і відповідна масштабна текстура фасаду», — зазначили у студії.

sulyk
sulyk2
sulyk3
sulyk4
sulyk5
sulyk6
sulyk8
sulyk9

Друге місце посів проєкт архітекторів Андрія Бєляєва, Дмитра Смалюка, Оксани Бончик та Остапа Готя. Їхня нагорода — $7,5 тисячі.

belyaev
belyaev2

Третє місце і премія $5 тисяч дісталися проєкту архітекторів студії Room66 (Володимир Палій, Іван Щербатюк, Олена Комаренець та Юрій Томищ).

Room66_004
Room66_005
Room66_006
Room66_007
Room66_008
Room66_009

До журі конкурсу увійшли головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, а також архітектори Дмитро Сорокевич, Юрій Столяров, Юліан Чаплінський та інші.

Територія проєктування розташована на вулиці Коновальця, 114—116, поряд з історичним центром Львова. У 1900—1930-х роках вулиця стала місцем жвавого будівництва престижних вілл, зокрема під номером 114 та 116. Наприкінці 1960-х у цих будинках розмістився обласний дитячий санаторій. З радянських часів установа працювала як дитячий садок санаторного типу, а в жовтні 2017 року через відсутність пацієнтів призупинила роботу. Як пише видання «Наші гроші», нині земля санаторію у зонінгу Львова визначена як лікувальна зона, в якій не можна розміщувати житло.


Фотографії надані конкурсантами.

Нове та Найкраще

1 992

469

86
294
Більше матеріалів