Українська дизайнерка представила мініколекцію з одягу, який вивезла під час евакуації

Українська дизайнерка Ірина Джус створила імпровізовану колекцію одягу на основі єдиної валізи з одягом свого бренду Dzhus, яку вона вивезла під час евакуації з України до Польщі. Про це пише Dezeen.

Після початку російського вторгнення Ірина втекла зі свого будинку у Вишгороді з однією валізою, в яку вмістилася половина весняно-літньої колекції Physique. «Зважаючи на те що у мене були три кішки у двох переносках, я могла взяти стільки багажу, скільки могла б нести», — пояснює вона. Зараз Джус перебуває у Варшаві.

Дизайнерка каже, що коли почалася війна, їй довелося провести чотири дні у підвалі, доки не з’явилася можливість дістатися до залізничного вокзалу у Києві, звідки ходили евакуаційні потяги. «Перші кілька днів були найжахливішими, — згадує вона. — Я була настільки шокована, що не могла ні спати, ні їсти, ні навіть нормально дихати».

Після прибуття до Варшави Ірина почала вивчати, як її бренд може продовжувати працювати у нових умовах. Колекція Physique була представлена на початку лютого в рамках Ukrainian Fashion Week, а також на Тижні моди в Парижі, але наразі в інтернеті продаються лише евакуйовані авторкою речі.

Екземпляри з колекції виготовлені з ребристої вовни та м’ятої органзи. «Увесь одяг можна трансформувати, деякі речі навіть можна перетворити на аксесуари», — каже Джус. Наприклад, сорочка з капюшоном за потреби здатна стати сумкою, а комбінезон — штанами.

Бренд віддає частину прибутку від продажу цих виробів благодійній організації «Повернись живим», зоозахисній групі UAnimals і притулкам для тварин. Залишок коштів Ірина використовує для утримання бренду на плаву. Також вона очікує на надходження нового одягу, який родичі встигли відправити до Польщі. Чоловік і бізнес-партнер дизайнерки Анатолій Ельгерт також виїхав із Вишгорода, але був змушений залишитися на заході України.

Нове та Найкраще

216

37

294
246
Більше матеріалів