«Носоріг» Олега Сенцова переміг на кінофестивалі у Польщі

Кримінальна драма Олега Сенцова «Носоріг» стала найкращим фільмом польського фестивалю Lubuskie Lato Filmowe («Любуське кіноліто»), що проходив у Лаґуві. Стрічка отримала гран-прі — «Золоте гроно», повідомили у Держкіно.

Режисер Олег Сенцов, який зараз служить у ЗСУ, записав відеозвернення до організаторів фестивалю і подякував польському народу за підтримку. «У Лаґуві я був зі своїм першим фільмом „Гамер“, який отримав спеціальний приз, але зараз „Носоріг“ отримав головну нагороду, і для мене це дуже приємно, тому що на цьому проєкті працювало багато людей з Польщі. Наприклад, оператор фільму, мій друг Богуміл Годфрейув, без якого цей фільм ніколи не був би таким. Ще один мій друг Даріуш Яблонський, без якого цей фільм ніколи б не стався», — зазначив автор.

Стрічка заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє у кримінальний світ і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

Читайте також: Олег Сенцов: «Сцену, яку я зняв, через десять років будуть викладати в кіношколах»

«Носоріг» створений у копродукції України, Польщі та Німеччини. Зйомки кримінальної драми проходили у Кривому Розі, Львові й Києві. Головні ролі виконали Сергій Філімонов, Євген Черніков, Євген Григор’єв та Аліна Зевакова. Світова прем’єра відбулася у вересні на Венеційському кінофестивалі в офіційній конкурсній програмі «Горизонти». Минулого року картина перемогла на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі, а у лютому права на показ купив стримінговий сервіс Netflix.

Фестиваль Lubuskie Lato Filmowe заснували у 1969 році, тоді це був єдиний фестиваль польських художніх фільмів у країні. З 1990-го він фокусується на кінематографі посткомуністичних країн.

Нове та Найкраще

3 680

35

32
291
Більше матеріалів