Художник створив декорації з калюж і бруду для показу колекції Balenciaga

Модний дім Balenciaga 2 жовтня представив нову колекцію весна-літо-2023 на тижні моди у Парижі. Показ під назвою The Mud Show проходив серед постапокаліптичних декорацій у вигляді калюж, кратерів від бомб і тонн бруду.

Декорації створив іспанський художник Сантьяго Сьєрра, відомий перформансами та інсталяціями. У своїх роботах він досліджує теми соціальної нерівності, війни тощо. У 2005-му митець представив акцію «Будинок у бруді», заливши брудом приміщення будівлі, що належить товариству підтримки й розвитку мистецтва у Ганновері. У 2011 році Сьєрра розпочав серію робіт «Ветерани війни в кутку», залучивши до неї учасників воєнних конфліктів. На виставці ArtPoint у Донецьку у 2012-му це був ветеран-афганець, тоді як в експозиції PinchukArtCentre у Києві у 2017-му у перформансі був задіяний учасник АТО.

Запрошення на показ гостям розіслали у вигляді втраченого гаманця, який містив кредитні картки, квитанції та посвідчення на ім’я Наталі Антунеш.

«Брудне шоу»

Шоу відкривав американський репер Каньє Вест. Він пройшовся подіумом у чорній тактичній куртці з написом Security, шкіряних штанах і бейсболці. Інші моделі дефілювали у яскравих сукнях, величезних куртках-бомберах та мішкуватому вбранні. Деякі з них тримали у руках м’які іграшки.

Креативний директор Balenciaga Демна Гвасалія напередодні показу сказав, що більше не пояснюватиме свої колекції, а лише виражатиме стан душі. «Мода — це візуальне мистецтво, і все, що нам потрібно, — це побачити її чиїмись очима. […] Декорації цього шоу є метафорою пошуку правди та приземленості. Дозволимо кожному бути ким завгодно і займатимемося коханням, а не війною», — наголосив він.

Нове та Найкраще

171

74

262
155
Більше матеріалів