Франція представила маскотів наступних Олімпійських ігор. У соцмережах їх порівняли з клітором

Франція представила офіційні талісмани Олімпійських та Паралімпійських ігор у Парижі 2024 року. Це два мультяшних персонажі у формі традиційних фригійських ковпаків, що символізували свободу під час Французької революції. Деякі користувачі соцмереж розкритикували вигляд маскотів, порівнявши їх із клітором.

Маскоти виглядають майже однаково — це червоні антропоморфні капелюхи на ім’я Фригі. Вони мають очі та рот, а також логотип ігор на тілі. Єдина відмінність у тому, що у талісмана Паралімпіади замість однієї ноги протез. «Наші талісмани являють собою ідеал. Фригійський ковпак є символом свободи. Він також представляє французьку ідентичність і дух», — кажуть організатори майбутніх ігор.

Втім, у соцмережах маскотів почали порівнювати з клітором. «Ми могли б мати берет, багет або навіть Ейфелеву вежу, але ні, ми вибрали фригійський ковпак, що виглядає як клітор. Ті, хто приймає такі рішення, нічого не розуміють», — запитав під постом організаторів один із користувачів.

Згодом на цю схожість звернула увагу журналістка французького видання Slate Матільд Меслін. «Згодні, що це зовсім не фригійський ковпак, а цілий клітор?» — зазначила вона. Лондонський музей вагіни, присвячений жіночій анатомії, пішов далі й описав внутрішні та зовнішні частини клітора на прикладі зображень маскотів.

жіночий зовнішній статевий орган, розташований у вульві

Уперше офіційний талісман з’явився на літніх Олімпійських іграх 1972 року в Мюнхені. Це була такса на ім’я Вальдо, створена графічним дизайнером Отлем Айхером. Відтоді маскоти стали традицією. Літні Олімпійські ігри відбудуться у Парижі з 26 липня по 11 серпня 2024-го, а Паралімпійські — з 28 серпня по 8 вересня.

Нове та Найкраще

158

259

42
438
Більше матеріалів