У Франції судять українця за крадіжку картини вартістю 1,5 мільйона євро
У Франції почався суд на громадянином України, якого звинувачують в організації крадіжки полотна Поля Сіньяка вартістю 1,5 мільйона євро. Роботу знайшли в київському будинку через рік після її зникнення, пише The Guardian.
Картину «Порт Ла-Рошель» викрали з Музею образотворчих мистецтв міста Нансі у 2018-му. Співробітники виявили порожню раму на стіні після того, як троє людей зрізали полотно канцелярським ножем, згорнули його і вийшли з будівлі, сховавши роботу під плащем.
Твір мистецтва розміром 46 на 55 сантиметрів вважали зниклим, аж поки через рік київська поліція випадково не виявила його під час обшуку в будинку підозрюваного у вбивстві. Неназваний чоловік сказав правоохоронцям, що в його шафі лежить цінне полотно, порадивши поводитися з ним обережно. На допиті затриманий вказав на свого співвітчизника, 64-річного Вадима Гужву. Той перебував у австрійській в’язниці за крадіжку картини Ренуара у Відні в листопаді 2018-го, а після звільнення влітку 2020 року був екстрадований до Франції.
У лютому 2021 року посол України повернув картину до Нансі.
Добрі ті історії, які добре закінчуються! Мав честь взяти участь у церемонії повернення місту Нансі викраденої картини Поля Сіньяка, знайденої завдяки 🇺🇦правоохоронцям і командній роботі з 🇫🇷колегами. Франція завжди може розраховувати на Україну як на надійного друга та партнера. pic.twitter.com/g4lTx5XRc9
— Vadym Omelchenko (@OmelchenkoVadym) February 12, 2021
Гужва, який є колекціонером мистецтва, заперечує свою причетність до крадіжки та каже, що його підставили. «Його немає на записі камер спостереження. Там три людини, яких неможливо ідентифікувати», — заявила його адвокатка Саміра Будіба. Гужву також звинувачують в інших крадіжках творів мистецтва, які сталися у 2017 та 2018 роках у Франції. Ймовірно, суд триватиме два дні.
Картина «Порт Ла-Рошель» написана Полем Сіньяком у 1915 році. Вона є частиною серії, до якої входять також зображення портів Марселя, Сен-Тропе й Роттердама.
Зображення: Wikimedia Commons