У Франції судять українця за крадіжку картини вартістю 1,5 мільйона євро

У Франції почався суд на громадянином України, якого звинувачують в організації крадіжки полотна Поля Сіньяка вартістю 1,5 мільйона євро. Роботу знайшли в київському будинку через рік після її зникнення, пише The Guardian.

Картину «Порт Ла-Рошель» викрали з Музею образотворчих мистецтв міста Нансі у 2018-му. Співробітники виявили порожню раму на стіні після того, як троє людей зрізали полотно канцелярським ножем, згорнули його і вийшли з будівлі, сховавши роботу під плащем.

Твір мистецтва розміром 46 на 55 сантиметрів вважали зниклим, аж поки через рік київська поліція випадково не виявила його під час обшуку в будинку підозрюваного у вбивстві. Неназваний чоловік сказав правоохоронцям, що в його шафі лежить цінне полотно, порадивши поводитися з ним обережно. На допиті затриманий вказав на свого співвітчизника, 64-річного Вадима Гужву. Той перебував у австрійській в’язниці за крадіжку картини Ренуара у Відні в листопаді 2018-го, а після звільнення влітку 2020 року був екстрадований до Франції.

У лютому 2021 року посол України повернув картину до Нансі.

Гужва, який є колекціонером мистецтва, заперечує свою причетність до крадіжки та каже, що його підставили. «Його немає на записі камер спостереження. Там три людини, яких неможливо ідентифікувати», — заявила його адвокатка Саміра Будіба. Гужву також звинувачують в інших крадіжках творів мистецтва, які сталися у 2017 та 2018 роках у Франції. Ймовірно, суд триватиме два дні.

Картина «Порт Ла-Рошель» написана Полем Сіньяком у 1915 році. Вона є частиною серії, до якої входять також зображення портів Марселя, Сен-Тропе й Роттердама.


Зображення: Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

6 466

764

653
1 029
Більше матеріалів