У Нью-Йорку відкрили виставку про злочини РФ в Україні. Серед експонатів — особисті речі окупантів
У Нью-Йорку 31 березня стартувала виставка «Україна. Розп’яття. Трибунал», присвячена створенню міжнародного трибуналу для Росії. Експозицію у приміщенні біля штаб-квартири ООН організував Національний музей історії України у Другій світовій війні за підтримки Офісу президента України.
Виставку формують артефакти, зібрані впродовж року в польових експедиціях на щойно деокупованих українських територіях. У перші дні квітня — на Київщині та Чернігівщині, у вересні й жовтні — на Харківщині та Донеччині, в листопаді — на Херсонщині. Тоді ж було проведено фото-, аудіо- й відеофіксацію свідчень.
Загалом представлено понад тисячу експонатів. Серед них — одяг і взуття російських солдатів, військове спорядження, зразки амуніції, розпізнавальні знаки, документи, щоденники, особисті листи й дитячі малюнки, газети, предмети побуту, агітаційні матеріали, а також карта підготовки нападу на Київ. Крім того, в експозиції є двері з підвалу школи села Ягідне на Чернігівщині, де окупанти тримали місцевих жителів майже місяць.
У відкритті виставки взяли участь представники 52 країн світу. Серед гостей були дипломати, українські ветерани, громадські та культурні діячі. На церемонії виступила парамедикиня і волонтерка, учасниця оборони Маріуполя Юлія «Тайра» Паєвська. Виставка є частиною проєкту «Україна. Розп’яття» — першої у світі стаціонарної експозиції з артефактів російсько-української війни. Уперше її показали в Києві у травні минулого року.
Фото: Національний музей історії України у Другій світовій війні