Американка купила тарілки в комісійному магазині по $2. Вони виявилися роботами Пікассо

Кілька років тому Ненсі Кавальєр із Нью-Йорка придбала чотири керамічні тарілки у комісійному магазині. Згодом вона виявила, що це оригінальні твори художника, скульптора і кераміста Пабло Пікассо та вирішила їх продати, пише ArtNet.

Історією свого відкриття жінка поділилася у соцмережах. Влітку 2017 року вона побачила у вітрині благодійного магазину Salvation Army чорні тарілки з намальованими обличчями і зрештою придбала їх по $1,99 за кожну.

Ненсі почала шукати інформацію про покупку в інтернеті та згодом виявила, що тарілки належать до серії розписаної вручну кераміки Пікассо під назвою Visage Noir («Чорне обличчя»). Ця серія була виготовлена ним у гончарній майстерні французького містечка Валлоріс у 1940-х роках. За своє життя художник створив безліч керамічних предметів — від тарілок і мисок до глечиків та ваз.

Потім жінка зв’язалася з аукціонними домами Sotheby’s, Christie’s і Bonhams, щоб перевірити автентичність тарілок. Спеціалісти оцінили кожну з них від $3 до $5 тисяч. Наступного року Кавальєр виставила три тарілки на торги, виручивши загалом $41 тисячу. «Я сиділа в офісі під час обідньої перерви, дивлячись, як проходить аукціон у прямому ефірі, і плакала», — згадує вона.

Останню тарілку із підписом Пікассо на зворотному боці жінка досі зберігає у сейфі. Вона планує продати її через 20 років, а отримані гроші віддати доньці.

Нове та Найкраще

434

88

32
107
Більше матеріалів