В Італії через повінь підвищать ціни на квитки до музеїв

Італійський уряд оголосив про тимчасове підвищення вартості музейних квитків на €1. Це ініціатива в межах плану порятунку людей і культурної спадщини, що постраждали від повені в регіоні Емілія-Романья, пише The Art Newspaper.

Від повеней, які тривають від початку травня, потерпають Болонья, Чезена, Ріміні та інші міста регіону. Внаслідок стихії загинули щонайменше 16 осіб, ще близько 50 тисяч жителів евакуювали. Також були пошкоджені 75 історичних будівель, 6 археологічних пам’яток, 12 бібліотек і архівів. Зокрема, підтоплені Музей капуцинів у Баньякавалло та Музей Герріно Трамонті у Фаенці.

Читайте також: Нова Атлантида: Як вода забирає, а люди рятують міста

У відповідь на надзвичайну ситуацію уряд виділив пакет допомоги на суму €2 мільярди. Частину цих коштів зберуть через підвищення цін на квитки до державних музеїв. Ініціатива діятиме протягом трьох місяців — з 15 червня до 15 вересня 2023 року, заявив міністр культури Італії Дженнаро Санджуліано.

Критики побоюються, що такий крок відіб’є в італійців бажання відвідувати музеї. «Я не вважаю, що ця політика є правильною, хоча б через очевидну відсутність соціальної рівності. Країна має допомагати молодим і безробітним», — зазначає професор археології в Університеті Барі Джуліано Вольпе. На його думку, уряд повинен генерувати кошти через інші канали, такі як лотереї.

Нове та Найкраще

1 978

296

61
155
Більше матеріалів