Щоб покласти край гендерній нерівності та дитячим шлюбам, знадобиться близько 300 років — ООН

Організація Обʼєднаних Націй опублікувала звіт про те, як вдається досягати поставлених цілей з подолання бідності й гендерної нерівності, забезпечення всіх людей чистою водою та інших, що стосуються сталого розвитку. Усього є 140 цілей, які б в ООН хотіли досягнути до 2030 року, але звіт свідчить, що це вдасться лише на 15%.

Так, за нинішніх темпів мінімум 300 років знадобиться, щоб покласти край дитячим шлюбам, 286 років — аби усунути прогалини у правовому захисті та скасувати дискримінаційні закони, і 140 років — щоб жінки були рівноправно представлені у владі й на керівних посадах.

​​Станом на 1 січня 2023 року частка жінок у національних парламентах сягнула 26,5% — невелике покращення (на 4,2%) з 2015-го. Якщо поточні тенденції збережуться, знадобиться понад чотири десятиліття, щоб усунути гендерний розрив саме у національному парламентському представництві.

Північна Африка, Західна, Центральна та Південна Азія мають найнижчу частку жінок на керівних посадах — близько 15%.

Крім того, все ще зберігається високий рівень насильства щодо жінок. У 2000 році в усьому світі 35% жінок у віці 15–49 років зазнавали фізичного та/або сексуального насильства з боку нинішнього чи колишнього чоловіка-партнера. До 2018-го цей показник становив уже 31%, але через пандемію він знову почав зростати. Лише за останній рік із насильством з боку партнера зіткнулося близько 16% жінок.

Майже чверть країн не надають рівних прав у шлюбі та при розлученні, а близько трьох чвертей не встановлюють 18 років як мінімальний шлюбний вік для жінок і чоловіків.

Можливості жінок розширює володіння мобільним телефоном, адже це зв’язок з іншими людьми та доступ до інформації. Але зараз жінки на 12% рідше користуються мобільним телефоном, ніж чоловіки. Цей гендерний розрив навіть удвічі вищий (досягає близько 25%) у Центральній і Південній Азії та Африці на південь від Сахари.

Нове та Найкраще

8 820

1 183

959
1 446
Більше матеріалів