Штучний інтелект уже створив стільки ж зображень, скільки фотографи зробили за 150 років

Програми штучного інтелекту за півтора року створили понад 15 мільярдів зображень. Щоб досягти цієї позначки, фотографам знадобилося півтора століття. Про це йдеться у дослідженні компанії Everypixel, яка спеціалізується на ШІ.

Експерти підрахували кількість візуального контенту, створеного популярними додатками на основі штучного інтелекту з моменту їхнього запуску. Найбільше зображень — 12,5 мільярда, або 80% від загальної кількості, — припадає на моделі, сервіси і платформи, що використовують технологію Stable Diffusion. Приблизно по одному мільярду картинок було згенеровано у програмах DALL-E 2, Midjourney та Adobe Firefly.

Для порівняння автори дослідження наводять статистику з історії фотографії. Перша вдала світлина — «Вид із вікна» — була зроблена французьким винахідником Нісефором Ньєпсом 1826 року. Відтоді фотографам знадобилося 149 років, до 1975-го, щоб досягти позначки у 15 мільярдів знімків. Йдеться передусім про аналогову фотографію, процес створення якої був трудомістким.

За даними Everypixel, кількість ШІ-зображень у десятки разів перевищує об’єм онлайн-сховища Shutterstock, де зберігаються світлини, вектори та ілюстрації. Крім того, наводять статистику і по соцмережах. Так, в Instagram за весь час було завантажено 50 мільярдів зображень, а у Facebook — 1,5 трильйона. Водночас Google проіндексував 136 мільярдів картинок.

Автори дослідження зазначають, що воно є не зовсім точним, адже базується лише на відкритих даних. «Швидкий розвиток технології штучного інтелекту в поєднанні зі збільшенням кількості моделей і додатків ускладнює відстеження поточних даних, які щодня стають застарілими», — кажуть у Everypixel.

Що стосується цифрової фотографії, то інше нещодавнє дослідження показало: кожного року люди роблять 1,8 трильйона світлин, або 54 тисячі на секунду. Переважна більшість із них зняті смартфоном.


Фото: Depositphotos / believeinme

Нове та Найкраще

8 818

1 182

958
1 445
Більше матеріалів