Британські екоактивісти приклеїли себе до картини Ван Гога

29 червня активісти британського об’єднання Just Stop Oil приклеїли себе до цінних картин — роботи Вінсента Ван Гога «Квітучі персикові дерева» та полотна Гораціо Маккаллоха «Моє серце в горах», повідомляє Artnews. Перший твір знаходиться у лондонському Інституті Курто, а другий — у Художній галереї і музеї Келвінгроув у Глазго. Полотна залишилися неушкодженими.

Група Just Stop Oil регулярно організовує акції протесту, закликаючи британський уряд припинити ліцензування та виробництво нових видів викопного палива. Об’єднання було створено у лютому 2022 року. У березні екоактивісти влаштували протест на церемонії нагородження премії BAFTA, а з 1 квітня почали блокувати британські нафтові термінали й танкери, щоб завадити видобутку і транспортуванню сировини.

«З боку культурних інституцій аморально стояти осторонь і спостерігати, як наше суспільство занурюється у безодню. Галереї повинні закритися. Директори мистецьких установ мали б закликати уряд негайно припинити всі нові нафтогазові проєкти. Ми або чинимо опір, або є співучасниками», — заявив один з активістів Луїс Маккечні.

Учасники акції повідомили, що не випадково обрали пейзажні роботи. Так, картина Гораціо Маккаллоха була створена у 1860 році, в час активної вирубки лісів у високогір’ї Шотландії, коли на зміну дрібним фермерським громадам прийшов новий клас землевласників. Екоактивістка Кармен Лін впевнена, що загроза з боку нафтогазових компаній має спонукати людей вчитися на історії та чинити громадянський спротив.

«Я художник, я люблю мистецтво, але замість того, щоб витрачати час на створення власних робіт, я проводжу його у камерах. Мене карає наша правова система за прохання дозволити моєму поколінню мати майбутнє», — зазначив ще один учасник акції Томас Брайт. Екоактивістів від’єднали від полотен та вивели з музеїв — зараз установи працюють за звичним графіком.

Нове та Найкраще

6 137

632

569
907
Більше матеріалів