У Нідерландах затримали одного з найбільш розшукуваних злочинців у світі — «азійського Ель Чапо»

В Амстердамі затримали одного з найбільш розшукуваних наркодилерів, якого називають «азійським Ель Чапо», — 57-річного канадця китайського походження Це Чи Лопа, повідомляє Vice. Його вважають головою міжнародного злочинного синдикату Sam Gor, який домінує в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Щороку організація заробляє більше $17 мільярдів на наркотрафіку, доставляючи заборонені речовини в Австралію, Нову Зеландію та Японію. В основному це героїн, метамфетамін та кетамін. Незважаючи на популярність синдикату, його голові десятиліттями вдавалося уникати правосуддя.

Злочинця заарештували в аеропорту Амстердама Схіпхол, коли він збирався летіти до Канади. Керівника Sam Gor затримали за запитом федеральної поліції Австралії, яка кілька років вела розслідування стосовно Це Чи Лопа і тепер домагається його екстрадиції. «Австралія давно стала метою синдикату, що імпортував і поширював на території країни велику кількість заборонених речовин, відмивав гроші за кордоном та існував за рахунок коштів, отриманих злочинним шляхом», — йдеться в заяві федеральної поліції.

В організації по боротьбі з наркотиками уточнюють, що Sam Gor — спілка п’яти груп, учасників азійської тріади, і її діяльність більш продумана і винахідлива, ніж у будь-якого латиноамериканського картелю. У 2019-му Reuters назвало голову синдикату «найбільш розшукуваною людиною в Азії». Незважаючи на свою славу, Це Чи Лоп намагався вести непримітний спосіб життя, уникати конфліктів, збройних зіткнень, явних правопорушень і надмірної витрати грошей. Виняток становили перельоти приватними літаками і щорічні вечірки на п’ятизіркових курортах з нагоди дня народження керівника Sam Gor.

«Це Чи Лоп знаходиться в лізі Ель Чапо, можливо Пабло Ескобара. Словосполучення „злодій у законі“ використовують часто, але в даному випадку воно вочевидь виправдане», — заявив Джеремі Дуглас, представник Управління ООН з наркотиків і злочинності.

Нове та Найкраще

6 477

766

654
1 030
Більше матеріалів