Charlie Hebdo випустив новий номер з карикатурою на теракти у Франції

Сатиричний журнал Charlie Hebdo відреагував на серію нападів у Франції карикатурою, присвяченою терактам, — редакція поділилася ілюстрацією в твіттері. На обкладинці нового номера зображені танцівниці кабаре з оголеними грудьми, які високо задирають спідницю і тримають власну голову в руках. На обличчях дівчат широка посмішка. Ілюстрацію супроводжує підпис: «Франція завжди залишиться Францією». Так видання в черговий раз відстояло право на свободу слова і можливість порушувати найболючіші соціальні теми.

16 жовтня у французькому місті Конфлан-Сент-Онорін обезголовили вчителя за те, що він показував учням карикатури Charlie Hebdo на пророка Мухаммеда. Щоб вшанувати пам’ять викладача, протягом чотирьох годин на стіни державних будівель проєктували скандальні ілюстрації журналу.

Теракт у Ніцці та низка інших збройних нападів послідували за різкими висловлюваннями президента Франції Еммануеля Макрона про «ісламський сепаратизм» емігрантів і кризу ісламської віри. Його виступ обурив представників багатьох країн, у тому числі президента Туреччини Реджепа Ердогана, якого Charlie Hebdo також помістив на обкладинку в карикатурному образі. За це політик подав позов проти видання до прокуратури Анкари.

Нове та Найкраще

4 883

139

298
521
Більше матеріалів