Китай дозволить представникам ВООЗ в’їхати у країну, щоб вивчити походження коронавірусу

Уряд Китаю дозволив представникам Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в’їхати у країну 14 січня, щоб вивчити походження вірусу COVID-19, повідомляє The Guardian. Головне завдання групи міжнародних експертів — проаналізувати причини виникнення пандемії, однак поки невідомо, чи зможуть фахівці відвідати Ухань.

Представники ВООЗ повинні були прибути в Китай на початку січня, але їм не вдалося отримати візи — Міністерство закордонних справ країни назвало інцидент «непорозумінням». Раніше генеральний директор організації Тедрос Аданом Гебреісус висловив занепокоєння з приводу позиції Китаю та закликав політиків до співпраці. Перемовини про візит міжнародної команди у країну, де вперше зафіксували випадки зараження коронавірусом у грудні 2019 року, тривали з липня. Експерти мають намір зрозуміти, як саме вірус потрапив до організму людини.

У Міністерстві закордонних справ Китаю підкреслюють, що країна відкрита для візиту представників ВООЗ, але багато національних фахівців наразі зайняті — у зв’язку зі спалахами COVID-19 у різних регіонах за останні кілька тижнів.

План ВООЗ схвалили в Організації Об’єднаних Націй. «Дуже важливо, щоб Всесвітня організація охорони здоров’я, яка відіграє провідну роль у боротьбі з пандемією, також допомогла нам визначити причини виникнення вірусу і краще підготуватися до наступного спалаху», — каже речник ООН Стефан Дуджарік.

Нове та Найкраще

6 193

652

581
932
Більше матеріалів