Чеський розробник створив гру Heal Hitler, де потрібно «вилікувати» фюрера за допомогою психотерапії

На платформі Steam розмістили експериментальну гру чеського розробника Йона Аегіса Heal Hitler («Вилікуй Гітлера»), в якій користувачеві пропонують запобігти Голокосту за допомогою сеансів психотерапії, повідомляє Boing Boing.

За задумом Аегіса, дія відбувається в 1925 році в кабінеті психотерапевта. Гравець приміряє на себе роль фахівця, який повинен діагностувати комплекси та страхи Адольфа Гітлера, спираючись на праці Зигмунда Фрейда і Карла Юнга. Майбутній лідер нацистської партії відкрито заявляє про проблеми з гнівом. Користувачеві належить знайти джерело травми пацієнта, яка провокує спалахи люті та почуття ненависті. Якщо це вдасться, можна запобігти Другій світовій війні та врятувати мільйони життів.

За сюжетом розмовної гри, Адольф Гітлер відвідує три сеанси психотерапії з інтервалом у декілька місяців. Кожна сесія включає від 3 до 8 кроків, які впливають на фінал, — дійти до розв’язки можна менш ніж за годину. Йон Аегіс підкреслює, що Heal Hitler — серйозна гра і він ретельно вивчив особисту історію Гітлера, його стосунки з оточуючими, а також психологічні звіти про його характер, у тому числі записи його близького друга Августа Кубичека і сімейного лікаря фюрера Едуарда Блоха. «Факти, використані в розмовах симулятора, підтверджені безліччю джерел», — уточнив Аегіс.

Деякі користувачі розкритикували розробника за «підтримку нацизму», створення емпатичного образу Гітлера, який є заручником психологічних травм, а також за твердження, що в кожній людині є потенціал для породження великого зла.

«Гітлер теж був людиною, як і ви. Якщо ви дистанціюєтеся від нього, дегуманізуючи його і називаючи монстром, ви завдаєте психологічної шкоди собі. Щоб розвинути свою Тінь (невідомий темний бік особистості, за Карлом Юнгом. — Прим. ред.), вам потрібно усвідомити і визнати, що за певних життєвих обставин ви теж могли стати кимось на кшталт Гітлера. Ви і добро і зло», — йдеться в описі гри на сайті Steam.

Нове та Найкраще

371

99

429
52
Більше матеріалів