ІКЕА оштрафували на €1 мільйон у Франції за звинуваченням у шпигунстві за співробітниками

Французький суд зобов’язав ІКЕА виплатити штраф у розмірі €1 мільйона за шпигунство, повідомляє The Guardian. Уточнюють, що найбільший у світі виробник меблів стежив за своїми працівниками і деякими клієнтами у Франції протягом кількох років.

Компанія порушила закон про конфіденційність, незаконно перевіряла записи банківських рахунків працівників і наймала фіктивних співробітників для складання звітів. Представники профспілки наголошують, що в деяких випадках дані були використані для тиску на персонал або вирішення спірних питань із клієнтами. Компанія аналізувала фінансові можливості покупців, аж до того, на якій машині вони їздять. Також з’ясувалося, що в Ikea платили за доступ до поліцейських файлів.

Французька прокуратура наполягала на штрафі в розмірі €2 мільйонів, однак юристам компанії вдалося знизити його вдвічі. Члени Загальної конфедерації праці вважають, що сума виплати невелика, але рішення суду символічне і будь-яке незаконне використання персональних даних має суворо каратися. За даними прокуратури, стеження почалося у 2000-х роках. Зі звинуваченнями у справі зіткнулися 15 співробітників французької філії — санкції варіювалися від штрафу в розмірі €5 тисяч до умовного терміну.

«ІКЕА Retail France рішуче засудила подібну практику, вибачилася і розробила детальний план дій, щоб запобігти повторенню інциденту», — заявили в компанії. У магазинах Ikea у Франції працює понад 10 тисяч осіб. Для компанії це третій за обсягом ринок після США та Німеччини.


Фото: Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

6 194

652

581
932
Більше матеріалів