Через глобальне потепління в Ірландії спливла капсула часу, залишена в Арктиці 2018 року

Через танення льодовиків в Ірландії спливла капсула часу, яку всього два роки тому залишила в Арктиці команда криголама «50 років Перемоги», повідомляє The Guardian. Металевий циліндр проплив 3,7 тисячі кілометрів з Північного полюса до графства Донегол. У капсулу пасажири судна помістили листи, вірші, фотографії, бейджі, меню, винні корки та інші атрибути початку XXI століття, які могли б здатися цікавими тому, хто виявить капсулу в майбутньому.

Послання знайшли швидше, ніж очікувалося. Через глобальне потепління і рекордно швидке танення льодовиків на Північному полярному колі циліндр віднесло на тисячі кілометрів, на берег північної Ірландії. Капсулу випадково помітили серфери з села Гвідор — Конор Макклорі та Софі Курран. «Коли я вперше побачив її, вирішив, що це сталева труба з корабля. Розглянувши гравіювання, подумав, що це бомба. Але, помітивши дату, припустив, що це чийсь прах, і вирішив не відкривати», — каже Конор Макклорі.

Перевівши напис російською мовою, пара виявила, що це капсула часу. Один із записів, датований 4 серпня 2018 року, зазначав: «Усе навколо вкрите льодом. Ми гадаємо, що на той час, як цей лист виявлять, в Арктиці, на жаль, більше не залишиться льоду».


Фото: Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

693

38

104
150
Більше матеріалів